Maijs 2024
POTCPkSSv
Latvijas Kausa izcīņa peldēšanā

Latvijas Kausa izcīņa peldēšanā norisinās otro gadu un šīs iniciatīvas mērķis ir ne vien celt peldēšanas sacensību līmeni un popularizēt peldēšanas sportu visā Latvijā, bet arī veicināt jauno sportistu dalību sacensībās, tādējādi sekmējot rezultātu izaugsmi. Visi Latvijas Kausa 12 posmi tiek rīkoti sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi, LPF juridiskajiem biedriem un pašvaldībām.

Otrajā sezonā Latvijas Kausa ieguvēji tika noskaidroti šādās vecuma grupās:
Jaunieši (meitenes – 10.dz.g. un jaunākas, zēni – 09.dz.g. un jaunāki)
Juniori (meitenes – 06.-09.dz.g.; zēni – 05.-08.dz.g.).
Atbilstoši Latvijas Kausa nolikumam, posma uzvarētāji katrā vecuma grupā tika noskaidroti pēc augstvērtīgākajiem rezultātiem divu distanču summā atbilstoši spēkā esošajai FINA punktu tabulai.
Pateicoties sporta skolas vadības atbalstam, Ķekavas NSS peldētāji startēja visos posmos, kur mūsu jaunākās grupas peldētāji pārliecinoši atzīmējās starp 12 labākajiem un guva ieskaites punktus.
Par izteiktu līderi visos posmos kļuva ĶNSS peldētājs Kristians Učkuronis, kurš izcīnīja uzvaras vienpadsmit posmos un tikai vienā posmā palika otrajā vietā. Arī otro un trešo vietu kopvērtējumā stabili izcīnīta Ķekavas sportistes - Karla Grīnberga un Adelīna Seņuto.
2022/2023.g. Latvijas kausa uzvarētājs ir Kristians Učkuronis.
Otrā vieta Karlai Grīnbergai.
Trešā vieta Adelīnai Seņuto.
Visu posmu kopvērtējumā, labāko 12 vidū kā 9. atzīmējās Martiass Teniss.
Visu posmu garumā no ķekavniekiem pie kopvērtējuma punktiem tika astoņi sportisti no jaunākās grupas, un septiņi sportisti no vecākās grupas.
Sportistu panākumus palīdzēja nodrošināt treneri Aiga Daubure un Reno Jēkabsons, kā arī Ķekavas novada sporta skola.