Skolēnu brīvlaikā auto vadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem un vērīgiem!

Šonedēļ ir sācies skolēnu pavasara brīvlaiks, kas ilgs 16. - 22.martam. Kaut arī satiksmes intensitāte šajā laika periodā ir mazinājusies, ir jāievēro pastiprināta vērība uz ielām un īpaši dzīvojamās zonās, kur bērni dodas spēlēties, brauc ar velosipēdu un skrituļslidām.

CSDD uzsver, ka maksimālais atļautais braukšanas ātrums dzīvojamā zonā ir 20 km/h. Šī prasība jāievēro arī velosipēdu vadītājiem. Priekšroka ir jādod gājējiem.

Dzīvojamās zonās un daudzdzīvokļu namu pagalmos bērniem neatkarīgi no to vecuma braukt ar velosipēdu atļauts patstāvīgi. Arī tiem, kuri vēl nav nokārtojuši velosipēda vadītāja eksāmenu un nav ieguvuši tiesības braukt ar velosipēdu, šajā zonā pārvietoties var likumīgi un gatavoties patstāvīgām gaitām ceļu satiksmei pa ielām un ceļiem. Līdz ar to arī auto vadītāju pārgalvība var radīt nopietnas sekas.

Sabiedrisko attiecību daļa
16.03.2015.