Ķekavas novadā notiks Nacionālo bruņoto spēku mācības “Namejs2020”

 Šī gada rudenī plānotas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) lauka taktiskās mācības “Namejs2020”, un tajās tiks iesaistīti gan Latvijas karavīri, zemessargi, ASV un NATO paplašinātās kaujas grupas Latvijā – eFP karavīri.   Mācību aktīvā fāze plānota no 21. līdz 27. septembrim, un tās norisināsies astoņu novadu teritorijā – Ķekavas, Mārupes, Olaines, Baldones, Iecavas Rundāles, Bauskas un Vecumnieku novadā.

 

Lai nodrošinātu mācību norisi, Zemessardzes 1. Rīgas brigāde no 15. jūlija līdz augusta beigām veic zemes un objektu izmantošanas saskaņošanu ar zemju/objektu īpašniekiem un uzņēmējiem Rīgā, Pierīgā un Zemgalē. Šī procesa laikā zemessargi sazinās un tiekas ar īpašniekiem, izskaidrojot mācību norisi, un slēdz zemju/objektu izmantošanas līgumus. Zemessargi mācību vietu saskaņošanu veic, esot formastērpā, un ir gatavi uzrādīt dienesta apliecību pēc pieprasījuma. 
 
 
Mācību norisei ārpus militāriem objektiem - poligoniem ir būtiska nozīme, lai turpinātu apmācīt karavīrus aizsargāt Latvijas valsts teritoriju. Mācību veiksmīgai norisei zemju/objektu īpašniekus aicinām saskaņot īpašuma izmantošanu, kā arī nodrošināsim, ka īpašums pēc apmācībām tiek sakopts un nodots atpakaļ sākotnējā stāvoklī. 
 
 
NBS Zemessardzes 1. Rīgas brigāde
30.07.2020.
 
  Drukāt