No Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla pārvestas divas zelta medaļas

Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā labākos rezultātus sasniegusi Ķekavas Mākslas skolas skolotāja Zīle Ozoliņa-Šneidere. Viņa ieguvusi pirmo vietu abās konkursa kategorijās – individuālo skulptūru un komandu skulptūru kategorijā, kurā piedalījās kopā skulptoru no Krievijas.

No 9. līdz 11. februārim Jelgavā norisinājās 20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kura tēma bija “Sapņi”. Šogad festivālā piedalījās 30 profesionāli tēlnieki no 10 valstīm - Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Īrijas, Portugāles, Norvēģijas, Nīderlandes, Ukrainas, Bulgārijas un Ķīnas.

Mākslinieki piedalījās divās konkursa kategorijās - individuālā skulptūra un komandas skulptūra. Kā informē pasākuma organizatori, festivāla laikā kopumā tapa 45 konkursa objekti - 30 mazās (individuālās) un 15 lielās (komandu) skulptūras. Abās kategorijās pirmo vietu ieguva Ķekavas Mākslas skolas skolotāja un direktora vietniece mācību darbā Zīle Ozoliņa-Šneidere.

Individuālo skulptūru konkurencē par labāko tika atzīts viņas veidotais objekts “Izlaid savus sapņus”, kas aicina palaist sapņus brīvībā, lai tie paši atrod mirkli, kad tiem realizēties. Savukārt komandu skulptūru kategorijā uzvaru palīdzēja gūt Romāns Petrovs (Roman Petrov) no Krievijas. Mākslinieki kopā radīja ledus skulptūru “Noķer sapni”, kurā atveidots Ziemeļnieka tēls, kas, vēloties sasildīties, noķer sauli meitenes tēlā.

Kopumā Ledus skulptūru festivālā pasniegti 11 apbalvojumi – 1. - 3. vieta abās kategorijās, kā arī žūrijas simpātiju un veicināšanas balvas. Ar visiem konkursa laureātiem var iepazīties šeit. Savukārt klātienē darbi būs skatāmo līdz 18. februārim Pasta salā Jelgavā.

Sabiedrisko attiecību daļa

15.02.2018.