Latviešu sapnis Ķekavā

No 2018. gada 6. februāra Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē, Gaismas ielā 17 būs skatāma mākslinieces Agnese Bules izstāde “Latviešu sapnis Ķekavā”.

“Latviešu sapnis” ir autores 1999. gadā aizsāktais mākslas un sociālais projekts. Tas ir mākslinieka domu un mākslas iespēju klejojums latviešu mītu, vēstures, poētikas, kā arī identitātes pasaulē. “Latviešu sapnis” ar labsirdīga humora izjūtu aplūko latviešu tautas izcelšanās, attīstības, esamības un ikdienas eksistences tēmas. Latviešu pasaules robežas ir radoši paplašinātas. To nodrošina sapnis, kura formā un ietvarā latviskā pasaule, kā arī latvieša tēls atrod savu jauno veidolu. Ar sapņa brīvības palīdzību māksliniece vienlaikus skatās pagātnē, tagadnē un nākotnē.

Agnese Bule dzimusi 1972. gadā Rīgā. 2010. gadā beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās Komunikācijas nodaļu ar maģistra darbu “Latviešu sapnis 1996–2010”. 2010. gadā tika izveidots “Latviešu sapnis” fanu klubs, kurš izvietojies Facebook vietnē. Kopš 2012. gada pavasara strādā par Bulduru Izstāžu nama vadītāju, organizē izstādes un mākslas akcijas Jūrmalas un citu pilsētu māksliniekiem.

Katrai vietai vai pilsētai, kur “Latviešu sapnis” viesojas, autore rada mītu. Arī Ķekava tikusi pie sava mīta “Ķekavas latvietis”, kurš tiks prezentēts izstādes atklāšanā – 6. februārī plkst. 17.00.

Izstāde Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē būs apskatāma līdz 23. martam. Darba laiki: pirmdiena, trešdiena 13.00 – 21.00; otrdiena, ceturtdiena 13.00 – 19.00; piektdiena 13.00 – 18.00; sestdiena, svētdiena – slēgts.

Ķekavas Mākslas skola

29.01.2019.