26.-27. oktobrī Ķekavas novadā notiks “Eko dienas"

Aicinot ikvienu rīkoties videi draudzīgi, 26. un 27. oktobrī Ķekavas novadā notiks ikgadējās “Eko dienas”, kuru ietvaros novada iedzīvotāji bezmaksas varēs nodod nederīgas elektropreces un lielgabarīta atkritumus. Eko dienas rīko vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību.

Pasākums šogad, 2019. gadā, norisināsies sestdien, 26.oktobrī, un svētdien, 27.oktobrī, kura laikā abu dienu garumā sešās vietās tiks izvietoti liela izmēra atkritumu konteineri, kuros iedzīvotāji varēs nodot bez maksas sadzīvē nederīgus elektropreces un  lielgabarīta un atkritumus.

Atvestos atkritumus iedzīvotajiem pašu spēkiem jāievieto atbilstošajā konteinerī. Svarīgi atcerēties, ka atkritumus ir jāievieto pareizajā konteinerī, tas būs izdarāms vienkārši, jo pie konteinera būs  instrukcija tam paredzamajam sastāvam. Jautājumu gadījumā aicinām zvanīt  SIA “Clean R” klientu apkalpošanas centru pa tālruni 67111001.

"Eko dienu” laikā  speciālie atkritumu konteineri atradīsies šādos punktos:

• Valdlaučos – Atpūtas un Jaunatnes ielas stūrī;
  • Rāmavā - asfaltētajā stāvlaukumā pie SIA “Ķekavas nami”, Rāmavas ielā 17;
  • Baložos - pie daudzdzīvokļu mājas Rīgas ielā 21 ( faktiskā adrese Kūdras iela 1);
  • Baložos - Kr.Barona ielā 2 - pie daudzdzīvokļu mājas;
  • Ķekavā – asfaltētajā laukumā  Skolas ielā 2A,
  • Daugmalē - pie vecās katlu mājas “Bāliņi”.

"Eko dienas" ietvaros iedzīvotāji var nodot tādas nederīgas elektriskās un elektroniskās iekārtas kā ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatorus, putekļu sūcējus, fēnus, gludekļus, kafijas automātus, tosterus, datorus, monitorus, printerus, televizorus, radioaparātus, urbjmašīnas, mobilie tālruņus un citas iekārtas.

Savukārt lielgabarīta atkritumu konteinerā drīkstēs ievietot liela izmēra sadzīves atkritumus, kurus izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu konteinerā - piemēram, nolietotas mēbeles, skapīšus, gultas, krēslus, matračus, citas mēbeļu daļas u.tml.

Nododot šos priekšmetus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī paveic labu darbu - saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nodotā tehnika tālāk nonāks pārstrādes centros, kur to izjauks, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas.

Administratīvā pārvalde
01.10.2019.