Godina labākos Ķekavas novada pedagogus

Pasaules Skolotāju dienu atzīmējot, 11.oktobrī īpašajā godināšanas pasākumā tika sveikti Ķekavas novada izglītības iestāžu pedagogu konkursa laureāti. Kopumā konkursam šogad pieteikti 12 skolotāji trīs nominācijās.

Konkursa komisijai izskatot iesniegtos pretendentu izvērtējumus, vislielāko punktu skaitu nominācijā “Labākais skolotājs pirmsskolas izglītības programmā” ir saņēmusi Solveiga Kuzņecova no pirmsskolas izglītības iestādes “Avotiņš”, nominācijā “Labākais skolotājs vispārējās izglītības programmas 1.-12. klašu grupā” ir Silvija Zītare no Privātās pamatskolas “Gaismas tilts 97”, nominācijā “Labākais skolotājs profesionālās ievirzes izglītības programmā” ir Kaspars Stankevičs no Ķekavas mūzikas skolas.

Par skolotāju Solveigu Kuzņecovu no bērnudārza “Avotiņš” kolēģi stāsta: “Solveiga ir kā koks, kas zied dažādās varavīksnes krāsās. Visas šīs varavīksnes krāsas tiek gan bērniem, gan vecākiem, gan kolēģiem. Radoša, zinoša, augsti profesionāla pirmsskolas izglītības jomā. Solveigu raksturojošie atslēgvārdi ir skolotājs, kompetence, profesionalitāte, atbildība. Vienmēr radoša un  inovatīva.”

Silvija Zītare tiek raksturota kā skolotāja, kurai piemīt prasme sniegt skolēniem zināšanas ne tikai mācību priekšmetā, bet arī vēsturē un kultūras norisēs, kā arī patriotisma un pilsoniskuma izpratnē. “Gaismas tilts 97” skolotāja S.Zītare māca un rosina bērnus svinēt svētkus un izzināt pasauli kopā ar vecākiem. Rezultātā skolēnos veidojas savas ģimenes, skolas, savas dzimtās vietas un valsts patriotisma jūtas un pilsoniskās piederības apziņa. Skolotāja rūpējas, lai jaunie cilvēki patiesi vēlētos sadarboties, prastu novērtēt savu un citu cilvēku rīcību, spētu uzņemties atbildību, būtu godīgi, saprotoši un rūpētos par Latvijas nākotni.

Kaspars Stankēvičs ir viens no retajiem, kas pēc mācībām atgriezās strādāt savā skolā. Kolēģi Kasparu raksturo kā saimniecisku, izpalīdzīgu un ar „zelta rokām”, savukārt skolēni stāsta, ka stundās skolotājas ir ļoti prasīgs, tomēr mācību process ir patiesi interesants un sasniegtie rezultāti- iedvesmojoši!

Svinīgajā pasākumā, saņemot Ķekavas novada domes pateicības, juveliera īpaši izgatavotu piespraudi ar Ķekavas novada grafisko zīmi, kā arī grāmatu "Ķekavas novada personības", tika sumināti arī trīs pedagogi, kas izglītības jomai Ķekavas novadā veltījuši savus 25 darba gadus:

• Latviešu valodas skolotāja Inga Abreniete no Pļavniekkalna sākumskolas;
  • Vizuālās mākslas skolotāja Raina Sula no Ķekavas vidusskolas;
  • Grafikas un kompozīcijas pedagogs Linda Auziņa no Ķekavas mākslas skolas.

Ķekavas novada pašvaldības rīkotā konkursa “Labākais skolotājs Ķekavas novadā” mērķis ir  apzināt un izvērtēt pedagogu darba rezultātus izglītības jomā, motivēt viņus radošai darbībai audzināšanas darbā, mācību priekšmetu metodikā un sabiedriskajās aktivitātēs, kā arī izteikt pateicību un apbalvot izglītības iestāžu pedagogus par ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā.

Šogad konkursā tika izvirzīti 12 nominanti:

• Kristīne Šapele - Labākais skolotājs vispārējās izglītības programmas 1.- 12. klašu grupā Ķekavas vidusskolā 2018./2019.mācību gadā
  • Solveiga Kuzņecova -Labākais pedagogs pirmskolas izglītības programmā PII Avotiņš 2018./2019.mācību gadā
  • Velga Ulnicāne - Labākais pedagogs pirmskolas izglītības programmā PII Ieviņa 2018./2019.mācību gadā
  • Lauma Bilāne - Jurģele - Labākais pedagogs pirmskolas izglītības programmā PII Bitīte 2018./2019.mācību gadā
  • Silvija Zītare - Labākais skolotājs vispārējās izglītības programmas 1.- 12. klašu grupā Privātajā pamatskolā Gaismas tilts 97 2018./2019.mācību gadā
  • Kaspars Stankevičs - Labākais skolotājs profesionālās ievirzes izglītības programmā Ķekavas mūzikas skolā 2018./2019. mācību gadā
  • Signe Kalēja - Labākais skolotājs profesionālās ievirzes izglītības programmā Ķekavas mākslas skola 2018./2019.mācību gadā
  • Anita Koziča - Labākais skolotājs profesionālās ievirzes izglītības programmā Ķekavas novada sporta skola 2018./2019.mācību gadā
  • Valda Kotāne - Pilāne - Labākais skolotājs vispārējās izglītības programmas 1.- 12. klašu grupā Ķekavas vidusskolā 2018./2019.mācību gadā
  • Astrīda Beča - Labākais skolotājs vispārējās izglītības programmas 1.- 12. klašu grupā Baložu vidusskolā 2018./2019.mācību gadā
  • Liene Malkeviča - Labākais pedagogs pirmskolas izglītības programmā Daugmales pamatskolā 2018./2019.mācību gadā