Ķekavas novadā nākamnedēļ plāno atvērt kultūras un sporta iestādes

Ķekavas novada pašvaldība plāno ar nākamo nedēļu atvērt apmeklētājiem kultūras un sporta iestādes, ievērojot valdības noteiktos drošības un pulcēšanās nosacījumus.

Kā stāsta Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Linda Zaķe, patlaban notiek sagatavošanas darbi un konsultācijas ar atbildīgajām ministrijām, lai  atjaunotu kultūras un sporta iestāžu darbu klātienē un piedāvātu apmeklētājiem pakalpojumus atbilstoši jaunajām atvieglotajām drošības un pulcēšanās prasībām saistībā ar Covid19 ierobežošanu.

Informācija par kultūras un sporta iestāžu darbu, aktivitātēm un pasākumiem tiks sniegta pašvaldības un tās iestāžu informācijas kanālos – mājaslapās un sociālajos tīklos. Aicinām iedzīvotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai.

Atgādinām, ka ārkārtējā situācijā Latvijā Covid-19 dēļ pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. Ierobežojumu atvieglojumi stājas spēkā no 12. maija.

Ministru kabineta lēmums nosaka:

• Ārkārtas situācija pagarināta līdz 9. jūnijam.
  • Atļauts pulcēties līdz 25 cilvēkiem, ievērojot distancēšanos un drošību.
  • Organizētie pasākumi iekštelpās nevar ilgt vairāk par 3 stundām.
  • Pasākumos, kuros apmeklētājs atrodas vieglajā transportlīdzeklī, nav cilvēku skaita ierobežojumu.
  • Ievērojot nosacījumus, var rīkot ne kontakta sporta nodarbības grupām līdz 25 cilvēki.
  • Sabiedriskajā transportā obligāti jālieto deguna un mutes aizsegs.
  • Atļautas klātienes konsultācijas izglītības iestādē, gatavojoties valsts pārbaudījumiem.
  • Atļautas klātienes konsultācijas izglītības iestādē 9. klašu skolēniem.
  • Ievērojot drošību, atļautas sporta profesionālās ievirzes un sporta interešu izglītības mācības klātienē.
  • Bērnudārzi tiek atvērti piecgadniekiem un sešgadniekiem, kuri apgūst pirmsskolas izglītību.
  • Atpūtas un izklaides vietas, tostarp restorāni, drīkst strādāt no plkst. 7.00 līdz 24.00.
  • Atļauts organizēt tūrisma pakalpojumus ceļošanai tikai Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Administratīvā pārvalde
12.05.2020.