Pašvaldība atgādina: sejas masku lietošana skolēnu autobusos no 13 gadu vecuma ir obligāta

Pēc skolēnu autobusu vadītāju novērojumiem ne visi skolēni ievēro noteikto prasību par sejas masku lietošanu transportā, tādēļ no 12.oktobra Reģionālā pašvaldības policija pastiprināti sekos līdzi deguna un mutes aizsega lietošanai skolēnu autobusu maršrutos.

Sakarā ar Covid-19 saslimstības pieaugumu valdība lēma, ka no 7. oktobra sabiedriskajā transportā, tostarp skolēnu autobusos, ir obligāti jālieto sejas maskas bērniem no 14 gadu vecuma. Taču pašvaldība aicina arī jaunākos pasažierus tomēr izvēlēties lietot sejas maskas epidemioloģiskās drošības nolūkos.

Skolēnu autobusu vadītāji, kas nodrošina bērnu nogādāšanu uz izglītības iestādēm Ķekavas novadā, norāda, ka ne visi skolēni ievēro šo prasību, tādēļ no nākamās nedēļas atsevišķos maršrutos notiks Reģionālās pašvaldības policijas kontroles, lai apzinātu situāciju autobusos un informētu skolēnus par jaunajiem noteikumiem un praksi.

Paldies visiem skolēniem, kas ievēro noteikumus un apzinīgi lieto deguna un mutes aizsegus.

Administratīvā pārvalde
09.10.2020.