Ķekavas novadā pašvaldību vēlēšanās startēs 10 politiskās partijas vai to apvienības

Pēc Centrālās Vēlēšanu komisijas (CVK) datiem Ķekavas novadā pašvaldību vēlēšanās startēs 10 politiskās partijas vai partiju apvienību deputātu kandidātu saraksti. Lai noskaidrotu kandidātu sarakstu numuru, 12. aprīlī Ķekavas kultūras namā tika rīkota numuru izloze.

Atbilstoši Ķekavas novada vēlēšanu komisijas informācijai kandidātu sarakstu numuru izlozes rezultāti ir šādi:

1.       “LATVIJAS ATTĪSTĪBAI”, “POLITISKĀ PARTIJA IZAUGSME”

2.       “SASKAŅA” SOCIĀLDEMOKRĀTISKĀ PARTIJA

3.       LATVIJAS ZAĻĀ PARTIJA

4.       JAUNĀ KONSERVATĪVĀ PARTIJA

5.       PARTIJA “VIENOTI LATVIJAI”

6.       LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA

7.       POLITISKĀ PARTIJA ,,LATVIJAS REĢIONU APVIENĪBA”

8.       NACIONĀLĀ APVIENĪBA “VISU LATVIJAI!”-“TĒVZEMEI UN BRĪVĪBAI/LNNK”, “VIDZEMES PARTIJA”

9.       “PROGRESĪVIE”

10.   JAUNĀ VIENOTĪBA

Izloze notika kandidātu sarakstu reģistrēšanas secībā. Vēlēšanu komisija nodrošina, ka izlozētie numuri tiek nodrukāti uz attiecīgo kandidātu sarakstu vēlēšanu zīmēm.

Pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.  Atšķirībā no iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām, šajās vēlēšanās būs ievērojami mazāks vietvaru un ievēlamo deputātu skaits. Administratīvi teritoriālā reforma, paredz, ka Latvijā būs 42 pašvaldības līdzšinējo 119 vietā, savukārt domēs ievēlējamo deputātu skaits kopuma samazināsies gandrīz uz pusi. Taču Ķekavas novadā tas pieaugs, un turpmāk Ķekavas novada domē būs 19 deputātu vietas, iepriekšējo 17 vietā.

Ķekavas novada vēlēšanu komisija informē, ka vēlētājiem ir tiesības balsot tajā pašvaldībā, kur ir viņu reģistrētā dzīvesvieta 90 dienas pirms vēlēšanu dienas vai pašvaldībā, kur viņiem pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Ja vēlas balsot Ķekavas novada vēlēšanu iecirknī, tad līdz 27.maijam iespējams tiešsaistē (tiešsaistē e-pakalpojumā "Vēlēšanu apgabala noskaidrošana un maiņa" )vai klātienē jebkurā pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē) mainīt vēlēšanu apgabalu uz Ķekavas novadu.

Varēs balsot jebkurā savas pašvaldības vēlēšanu iecirknī. Ķekavas novadā būs kopā būs 8  vēlēšanu iecirkņi:

Nr. 761 BALDONES NOVADA DOME

Pārupes iela 3, Baldone

Nr. 974 BALOŽU PILSĒTAS KULTŪRAS CENTRS

Skolas iela 4, Baloži, Ķekavas nov.

Nr. 762 BALOŽU PILSĒTAS PĀRVALDE

Uzvaras prospekts 1A, Baloži

Nr. 780 DAUGMALES MULTIFUNKCIONĀLAIS CENTRS

"Skolas nami", Daugmale

Nr. 786 KATLAKALNA TAUTAS NAMS

Pļavniekkalna iela 35, Katlakalns

Nr. 785 ĶEKAVAS KULTŪRAS NAMS

Gaismas iela 17, Ķekava, Ķekavas pag., Ķekavas nov.

Nr. 967 ĶEKAVAS VIDUSSKOLAS SĀKUMSKOLA

Nākotnes iela 1A, Ķekava

Nodrošināta vides pieejamība

Nr. 787 PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDE "ZVAIGZNĪTE"

Jaunatnes iela 2, Valdlauči

Nodrošināta vides pieejamība

Vēršam uzmanību, ka ir mainīts vēlēšanu iecirkņa Nr.780 pašreizējā adrese no mājas ,,Salnas”, Daugmale, Daugmales pagasts, Ķekavas novads, LV-2124, uz jaunu adresi māja “Skolas nami” Daugmale, Daugmales pagasts, Ķekavas novads, LV-2124.  Balsošanas dokuments ir derīga  pilsoņa pase vai personas apliecība (eID).

Plašāka informācija pieejama Centrālās vēlēšanu komisija interneta vietnē.

Ķekavas novada Vēlēšanu komisija

12.04.2021.