Ķekavas novadā rudenī pirmoreiz bērnudārza gaitas uzsāks gandrīz 600 bērnu

2021./2022.mācību gadā Ķekavas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) mācības uzsāks kopumā 1576 bērni, no tiem 980 bērni, kuri bērnudārzu apmeklēja iepriekš un 596 jauni audzēkņi, kuri savas bērnudārza gaitas uzsāks rudenī.

Pateicoties bērnudārza “Ieviņa” jaunajai piebūvei Ķekavā, kas durvis mazajiem ķipariem vērs vaļā septembrī, pašvaldība varēja uzņemt par 144 bērniem vairāk nekā pērn.

No Ķekavas novada pašvaldības izglītības iestādēs uzņemtajiem 596 jaunajiem audzēkņiem rudenī 125 bērni apmeklēs bērnudārzu ‘’Avotiņš’’,  80 bērni  - PII ‘’Zvaigznīti’’, 90 bērni  - PII ‘’Bitīte’’, 220 bērni – PII ‘’Ieviņa’’, bet četri bērni mācīsies Baložu vidusskolas pirmsskolas izglītības grupā un 24 bērni Daugmales pamatskolas pirmsskolas izglītības grupā. Savukārt privātos bērnudārzus ‘’Zemene’’ un ‘’Lāsīte’’, kā arī privātskolas ‘’Gaismas tilts 97’’ pirmsskolas izglītības grupu, ar kuriem pašvaldībai ir noslēgts deleģēšanas līgums, apmeklēs kopumā 52 bērni.

Bērni, kas šogad netika uzņemti pašvaldības bērnudārzā, tiks pārreģistrēti uzņemšanai 2022./2023. mācību gadam.  Atgādinām, ka pašvaldība sniedz līdzfinansējumu aukles pakalpojumiem vai privātā bērnudārza apmeklēšanai. Līdzfinansējums aukles pakalpojumam ir 180 eiro mēnesī, privātās izglītības iestādes pakalpojumam bērniem no 1,5 līdz 4 gadu vecumam - 277,90 eiro, bērniem, kam nepieciešama obligātā sagatavošana pamatizglītības ieguvei - 200,68 eiro.

Lai saņemtu līdzfinansējumu, vecākam jāizvēlas aukles vai privātā bērnudārza pakalpojums, pēc tam jānoslēdz līgums ar aukli vai privāto bērnudārzu, jāiesniedz līguma kopija pašvaldībā kopā ar iesniegumu atbalsta piešķiršanai un 10 darba dienu laikā vecāks saņems e-pastu no pašvaldības par atbalsta piešķiršanu vai atteikumu.

Ķekavas novada pašvaldībai ir līgumi ar vairāk kā 70 privātām izglītības iestādēm par līdzfinansējumu. Pilns saraksts atrodams ŠEIT.

Ķekavas novada privātās iestādes, ar kurām ir noslēgts līgums:

• "Mazie brīnumi", Rīgas iela 2, Baloži, tālrunis: 26476284, maziebrinumi.lv
  • "Otiņš", Beināra iela 2b, Ķekava, tālrunis: 26305751,
  • "Raibā pupa", Smilšu iela 9, Baloži; Salas iela 38 un Zeltozolu iela 40, Katlakalns, tālrunis: 28646644, www.raibapupa.lv/
  • "Zelta Rasa", filiāle Lakstīgalu iela 11A, Baloži, tālrunis: 20574472 un filiāle Zemes ielā 2, Ķekavā, tālrunis 20574472,  www.bdzeltarasa.lv

Vecāki var izvēlēties arī  jebkuru citu izglītības iestādi, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu un, ja līgums ar to šobrīd nav noslēgts, pašvaldība to noslēgs un vecākiem būs iespēja saņemt līdzfinansējumu.

Informācija par Ķekavas novada pašvaldības aukļu datu bāzē reģistrētajām auklēm un pieskatīšanas centriem pieejama ŠEIT.

Izglītības, kultūras un sporta pārvalde
07.06.2021.