Top māksla uz ūdens virmas

10. maijā Ķekavas novadā viesojās viens no izcilākajiem ebru māksliniekiem pasaulē - Nedim Sonmez (Turcija), lai iepazīstinātu interesentus ar vienu no senākajām Turcijas mākslas formām – mākslu uz ūdens virsmas Ebru.

Mākslinieks pasniedza radošās darbnīcas - Ķekavas vidusskolā un Ķekavas Mākslas skolā, kur iepazīstināja skolēnus un pedagogus ar Ebru tehnikas rašanās vēsturi un sniedza mākslas paraugdemonstrējumus.

Ebru mākslas darba tapšanas procesā krāsa tika atšķaidīta ar ūdeni un noteiktu žults daudzumu, un tad pilināta uz šķidruma, kas gatavots no ūdens un aļģēm. Vispirms topošais mākslas darbs tika izstrādāts uz ūdens virsmas ar adatu vai īpašu ķemmi. Vēlāk gatavais motīvs tika pārnests no ūdens virsmas uz papīra. Gala rezultātā tapa brīnišķīgi mākslas darbi.

Vizītes laikā, 8. maijā, tika atklāta arī vērienīga mākslinieka personālizstāde Turcijas vēstniecībā Rīgā, izstādes atklāšanā piedalījās arī Ķekavas novada pašvaldības pārstāvji.

Līva Benete
Ķekavas novada pašvaldības