Bērnu un jauniešu vasaras nometnes

Ķekavas novada pašvaldības izsludinātajā bērnu un jauniešu vasaras nometņu konkursā pašvaldības līdzfinansējumu ieguva četras nevalstiskās organizācijas.

Biedrības Chincamp vasaras nometne notiks 16.-29. jūlijā, paredzēta bērniem no 7 līdz 16 gadiem. Vasaras nometnes laikā bērni iemācīsies piedalīties pārgājienos, sacensties dažādos sporta spēļu veidos, organizēt pikniku, orientēties un iegūt tūristam nepieciešamās iemaņas. Tālrunis uzziņām 29934875.

Biedrības Aktīvai Ķekavai vasaras nometnes Zanzibāras vasara: 18.-22. jūnijā (bērniem 7-10 gadiem), 9.-13. jūlijā (bērniem 10-12 gadiem), no 30. jūlija līdz 3. augustam (bērniem 7 - 10 gadiem).
Nometnes laikā bērni apgūs skvoša spēles pamatus, iegūs zināšanas par pundurtrušiem kā mājdzīvniekiem un to uzturēšanu, iepazīsies ar apkārtnes pļavu augu daudzveidību un mācīsies pazīt augus, apgūs dažādas radošās tehnikas, izgatavojot skaistas un noderīgas lietas. Tālrunis uzziņām 22001295.

Biedrības Solis tuvāk Radošās dienas 2012, kas notiks 11.-15. jūnijā, no 30. jūlija līdz 3. augustam un 6.-10. augustā bērniem un jauniešiem no 7 līdz 14 gadiem.Galvenie pasākumi - dažādas radošās darbnīcas, piemēram, keramika, flīzēšana, floristika; ķīmijas eksperimenti, fiziskās aktivitātes, tikšanās un nodarbības ar novada uzņēmējiem, ekskursija.Tālrunis uzziņām 29691230.

Futbola skola METTA rīkotā Metta nometnes 2012 skolas audzēkņiem 6-7 gadu vecumā - iespēja piedalīties dienas nometnēs, bet 8-16 gadu veciem bērniem - diennakts nometnē. Dienas nometnes notiks 11.-15. jūnijā, no 30. jūlija līdz 3. augustam, bet diennakts nometnes tiks rīkotas 3.-11., 11.-19. jūnijā, 12.-19. augustā.
Nometņu mērķis ir iepazīstināt un piesaistīt bērnus futbolam, iesaistīt regulārās futbola nodarbībās, paaugstināt futbola prasmju līmeni, apgūt sadzīves un komunikācijas prasmes.

Ķekavas novada pašvaldības izsludinātajā bērnu un jauniešu vasaras nometņu konkursā kopumā bija iesniegti septiņi pieteikumi.

Konkursa komisija projekta pieteikumus vērtēja pēc šādiem kritērijiem: vērtību orientēta audzināšana, dzīves prasmju veidošana, veselīga dzīvesveida popularizēšana, izglītojošā programma, sociālās integrācijas aktivitātes, nometnes satura temporitms, nometnes saturam atbilstošs budžets, iepriekšējo nometņu realizācijas kvalitāte.

Vineta Bērziņa