Pārapbedītas septiņu latviešu strēlnieku mirstīgās atliekas

2012. gada 21. novembrī Ķekavas novada Truseļu kapos tika pārapbedītas septiņu latviešu strēlnieku mirstīgās atliekas, kas tika atrastas Ķekavas novada „Mazručku” mājas pagalmā. Kritušie karavīri tika godināti, izšaujot goda zalves.

Piederību latviešu strēlniekiem apstiprina Latviešu strēlnieku Pulka zīmotne un „Za otvagu” medaļa, kas bija cariskās Krievijas armijas apbalvojums.

Septiņu latviešu strēlnieku mirstīgās atliekas no 1. pasaules kara pie mājām "Mazručkas" pēc septiņu stundu ilgiem rakšanas un meklēšanas darbiem atrada Ķekavas meklēšanas vienība "Brālība" 11. maijā.

Svētbrīdī uzrunu teica NBS eksperts vēstures jautājumos, pulkvedis Jānis Hartmanis, meklēšanas vienības "Brālība" pārstāvis Edgars Urbāns, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Roberts Jurķis, Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājs Juris Jerums, atvadu brīdi vadīja Katlakalna ev.lut. draudzes mācītājs Māris Ziemelis. Ar A. Čaka dzejas lasījumu piedalījās Ķekavas vidusskolas skolēni Niks Goldmanis un Jānis Rāviņš.

Pasākumu organizēja biedrība „Meklēšanas vienība „Brālība”” ar Ķekavas novada pašvaldības atbalstu.

Līva Benete
Ķekavas novada pašvaldības