Ķekavas sākumskolas pamatos iemūrē vēstījumu

23. novembris Ķekavas novadam nu jau kļuvis par vēsturisku dienu. Dienu, kad topošās Ķekavas sākumskolas pamatos svinīgi tika iemūrēta vēstījuma kapsula nākamajām paaudzēm. Sākumskola paredzēta vairāk kā 700 Ķekavas novada bērniem.

Kapsulā kā vēstījums nākamajam paaudzēm par šo Ķekavas novadam tik nozīmīgo brīdi tika ievietotas pašvaldības izdevuma „Ķekavas Novads” publikācijas par jauno sākumskolu, preses relīze par kapsulas iemūrēšanu, informācija par sākumskolas idejas attīstību, deputātu un klātesošo vēlējumi.

Pirms vēstījuma kapsulas iemūrēšanas laba vēlējumus skolas būvēšanas procesam un turpmākai pastāvēšanai izteica Ķekavas novada domes vadība, deputāti, izglītības iestāžu direktori, Ķekavas novadpētniecības muzeja vadība, Finanšu ministrijas, SIA „Abora” un Baldones novada pašvaldības pārstāvji.

Savukārt dziesmu kā vēlējumu raitiem skolas būvdarbiem veltīja Ķekavas pirmsskolas izglītības „Ieviņa” audzēkņi, kuri nākotnē varētu būt vieni no tiem, kuri savu zināšanas bagāžu iegūs tieši jaunajā Ķekavas sākumskolā. Diviem no mazajiem ķekaviešiem bija tas gods šo vēsturisko kapsulu nodot būvniekiem tieši rokās, kuri piestiprināja to pie sākumskolas pamatu armatūras.

Jaunas un mūsdienīgas sākumskolas būvniecība Ķekavas novadā ir ļoti nepieciešama, jo ņemot vērā jau esošo deklarēto bērnu skaita dinamiku novadā un pozitīvās nākotnes prognozes, šobrīd pašvaldības izglītības iestādēs ir vietu deficīts sākumskolas vecuma bērniem. Ķekavas novada pašvaldības speciālisti lēš, ka sākumskolas skolēnu skaits tuvākajos septiņos gados vēl turpinās pieaugt vairāk kā par 23%.

Topošās Ķekavas sākumskolas 1. korpusa būvniecības ietvaros paredzēts izbūvēt ārējās komunikācijas, mācību klases, bibliotēku, lasītavu, administrācijas telpas, datorklasi, darbmācības, dabas zinību un zīmēšanas kabinetus. Kopējā mācību korpusa platība būs 2920 m2.

Līgums par Ķekavas sākumskolas 1. korpusa būvniecību tika parakstīts šī gada 13.septembrī ar SIA "Abora", kas izvēlēta atklātā iepirkuma konkursā. Saskaņā ar līgumu sākumskolas mācību korpusa būvdarbus plānots pabeigt gada laikā.

Finansējums Ķekavas sākumskolas mācību korpusa būvniecībai paredzēts no pašvaldības 2012. un 2013. gada pamatbudžeta un kredīta līdzekļiem. Būvdarbu līguma summa bez pievienotās vērtības nodokļa ir ~2,4 milj. latu.

Topošā Ķekavas sākumskola atrodas Ķekavas novadā, Ķekavā, Nākotnes ielā 1 c.

Skatīt VIDEO šeit.

Vineta Bērziņa,