Novadniekam godalga Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursā

No 25. līdz 27. janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika XVIII Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, kurā piedalījās 185 jaunie mūziķi no 56 mūzikas skolām.

Konkursu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija ne tikai Latvijas profesionālie mūziķi un pedagogi, bet arī mūzikas speciālisti no Baltkrievijas, Lietuvas, Igaunijas un Itālijas. Katrs dalībnieks konkursā piedalījās ar diviem skaņdarbiem - vienu obligāto (šogad visās instrumentu grupās tā bija amerikāņu komponistu mūzika) un izvēles skaņdarbu.

17. februārī Latvijas Universitātes Lielajā aulā notika laureātu apbalvošana un koncerts Bravo - bravissimo! 2. vietas laureāta diplomu sitaminstrumentu grupā saņēma arī Ķekavas Mūzikas skolas 4. klases audzēknis Valters Karlsons (pedagogs Normunds Everts, koncertmeistare Gunta Šmaukstele).

Attēlā: Valters Karlsons kopā ar konkursa rīkotāju, biedrības "Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris" vadītāju Jāni Puriņu.