Ķekaviešiem dubultuzvara SEB MTB maratona ceturtajā posmā

Ķekavas novada sporta skolas audzēkņi izcīnījuši pirmās divas vietas Latvijas populārākā kalnu riteņbraukšanas (MTB) sacensību seriāla kārtējās sacensībās 43 kilometru "Virši-A" tautas distancē jaunākajā vecuma grupā puišiem.

Kristofers Bindemanis distanci svētdien Cēsu apkaimē veica stundā, 38 minūtēs un četrās sekundēs, finišā par desmitarpus minūtēm apsteidzot tuvāko sekotāju, savu komandas biedru Vladlenu Gurkinu. Absolūtajā vērtējumā "Virši-A" braucienā tas viņiem deva attiecīgi 90. un 277. vietu gandrīz 1500 dalībnieku konkurencē.

Pierīgas riteņbraucēji iekļuva starp laureātiem vēl vairākās vecuma grupās. 43 km distancē pirmo vietu dāmām izcīnīja "ZZK" komandas pārstāve ādažniece Dace Hartmane, kura mērķi sasniedza pēc stundas, 39 minūtēm un trim sekundēm. 15 minūtes viņai zaudēja Justīne Brūvere no Carnikavas, ierindojoties trešajā vietā. Savukārt dāmām W35 vecuma grupā labākā bija Dace Kaļverša no Salaspils (1.51:23).

Meitenēm (W16) trešajā vietā ierindojās Elīna Sabīne Nežborte no Siguldas (2.00:33), trešie junioru grupās (līdz 18 g.v.) bija arī Kalvis Vērzemnieks no "MTB Garkalne" komandas (1.35:07) un ikšķiliete Ance Janevica (2.31:07), bet jauniešiem (M16) sesto vietu ieņēma Niklāvs Boļšis no Ķekavas novada sporta skolas (1.35:20).

"Virši-A" braucienā par uzvarētāju kļuva Oskars Muižnieks (1.24:57). Savukārt galvenajā SEB MTB braucienā – "Skandi Motors" sporta distancē (68 km) – pirmās trīs vietas izcīnīja Igaunijas riteņbraucēji ar Pēteru Prūsu priekšgalā (2.19:16). Labākais no mājiniekiem bija Andris Vosekalns, kurš finišēja ceturtais (2.20:38), bet no Pierīgas novadu pārstāvjiem 13. pozīcijā ierindojās ikšķilietis Pēteris Janevics (2.23:19), kurš par vienu sekundi apsteidza siguldieti Raivi Zīmeli.

Zīmelis ierindojās otrajā vietā M35 vecuma grupā, bet starp dāmām trešo vietu ieņēma Maija Platace no Ikšķiles (2.50:13).

Pavisam svētdien Cēsīs startēja 2386 lieli un mazi riteņbraucēji. SEB MTB maratona priekšpēdējais piektais posms norisināsies 18. augustā Smiltenē.