Pasniegs „Pieslēdzies, Latvija!” jubilejas balvas

Otrdien, 5.novembrī Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā tiks pasniegtas bezmaksas datorapmācību projekta „Pieslēdzies, Latvija!” jubilejas balvas, godinot aktīvākos skolotājus, seniorus un pašvaldības, kas pašaizliedzīgi iesaistījušies digitālās plaisas mazināšanai cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma. Projekts tiek īstenots jau piecus gadus, apmācot vairāk nekā 17 tūkstošus senioru visā Latvijā. Nominācijā ‘Gada iedvesma’ Valsts prezidents Andris Bērziņš sveiks vecāko projekta dalībnieci – 95 gadīgo talsinieci Lidiju Burčaku, kura, neskatoties uz cienījamo dzīves gājumu, ar lielu aizrautību apguvusi jaunas zināšanas un sekmīgi izgājusi visus trīs apmācību līmeņus.

Kopumā jubilejas ceremonijā tiks pasniegtas balvas septiņās nominācijās. Labklājības ministre Ilze Viņķele pasniegs balvu kategorijā „Roku rokā”, suminot projekta dalībnieku, kurš mācību procesā sniedzis vislielāko atbalstu un palīdzību pārējiem dalībniekiem. Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis sveiks pašaizliedzīgāko pasniedzēju nominācijā „Zelta ieguldījums”. Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka nominācijā „Spožākā atgriešanās” godinās projekta dalībnieku, kurš, pateicoties jauniegūtajām prasmēm, veiksmīgi atgriezies darba tirgū. Savukārt Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa godinās „Amata meistaru” – pasniedzēju, kurš projekta laikā apmācījis visvairāk senioru. Tāpat balva tiks pasniegta aktīvākajai projekta pašvaldībai nominācijā „Atbalsta punkts”, kuru pasniegs Eiropas gada pašvaldība 2013 uzvarētājs – Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kā arī īpaši tiks godināts aktīvākais jauniegūto prasmju lietotājs no apmācīto senioru vidus – „Virtuālās dzirksteles” nomināciju pasniegs projekta organizētāji, Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Pretendentus nomināciju saņemšanai izvirzīja projektā iesaistītie skolotāji, audzēkņi, pašvaldības un apmācību organizētāji no visas Latvijas. Savukārt balvu saņēmējus noteica žūrija, kuras sastāvā ietilpa pārstāvji no atbalsta ministrijām – Labklājības, Izglītības un zinātnes ministrijām, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, LIKTA, Lattelecom u.c.

Svinīgajā ceremonijā piedalīsies projektā iesaistītie skolotāji, pašvaldības, apmācību dalībnieki un projekta partneri, kuru godināšanai izveidota īpaša Maestro Raimonda Paula koncertprogramma ar Ances Krauzes, Igo Fomina, Kārļa Lāča u.c. mūziķu līdzdalību. Ceremoniju vadīs Eva Ikstena-Strapcāne ar Intu Teterovski.

Kopumā apmācības šogad nodrošināja 130 pasniedzēji, un visaktīvāk apmācībās iesaistījušies tieši Pierīgas novadu skolotāji. Līdz ar to noslēguma ceremonijā pateicībā par ieguldīto laiku un darbu diplomu un planšetdatoru saņems 21 Pierīgas reģiona pasniedzēji. Skolotāju vidū ir Ilze Mārdega (Carnikavas pamatskola), Inta Bredika (Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola), Aina Grabovska (Slokas pamatskola), Diāna Bērziņa (Vaivaru pamatskola), Ludmila Koziorova (Jaundubultu vidusskola), Zane Pilsneniece (Majoru vidusskola), Anda Knospiņa (Ķekavas vidusskola), Santa Freiberga (Daugmales pamatskola), 2 pasniedzēji no Ogres Biznesa un inovāciju centra - Ilze Linkuma un Dmitrijs Drobenkovs, Brigita Ūdre (Olaines 1. vidusskola), Dagnija Ozoliņa (Krimuldas vidusskola), Aigars Erdmanis (Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskola), Guna Meiere (Salacgrīvas vidusskola), Ginta Bogdanova (Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola), Indra Bāliņa (Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola), Sintija Atvare (Zantes pamatskola), Ina Kursīte (Salaspils 2.vidusskola), Evija Veide (Siguldas bibliotēka), Saiva Vītola (Siguldas Valsts ģimnāzija), Anita Kokaine (Tumes vidusskola). Ņemot vērā lielo mācīties gribētāju skaitu, vairāki pasniedzēji senioru apmācību turpinās arī novembrī un decembrī.

Ķekavas novada pašvaldība

31.10.2013.