Atskatoties uz valsts svētku nedēļu Baložu pilsētā

Valsts svētku laiks Baložu pilsētā ir īpašs, jo tas mijas ar pašu Baložu jubileju, šogad – 22. Tādēļ šeit dubulti svētki. 14.novenbrī iedzīvotāji pulcējās svinīgam gājienam ar lāpām cauri pilsētai uz Titurgas ezeru par godu jubilejai. Turpretī 15.novembrī Baložu kultūras namā notika valsts 95.dzimšanas dienai veltīts koncerts „Tu esi Latvija”.

Tajā piedalījās Baložu bērnudārza „Avotiņš” bērnu vokālais ansamblis „Odziņas” (vadītāja Madara Stupele), Baložu vidusskolas 1.-2. un 3.-4. klašu deju kolektīvi (vadītāja Ilanta Jātniece), Baložu vidusskolas vokālais ansamblis (vadītāja Ināra Laure), vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs „Baloži” (vadītāja Regīna Grebežniece), jauktais koris „Zemdega” (diriģents Vitolds Rijnieks), senioru deju kolektīvs „Ābeļzieds” (vadītāja Regīna Grebežniece), senioru vokālais ansamblis „Atvasara” (vadītājs Viktors Pizāns), pianiste Diāna Zandberga, līnijdeju grupa „Fenikss” (vadītāja Aija Kārkliņa), soliste Amanda Žuhovska, mūsdienu deju grupa „Mirāža” (vadītāja Zaiga Oše) un līnijdeju klubs „Jautrie zābaciņi” (vadītāja Irita Jasinska). Klātesošos priecēja arī Gata Kārkliņa sagatavots video, kurā iemūžināts Baložu kultūras nama skvērs laika posmā no 2007.-2012. gadam.

Par ieguldījumu pilsētas attīstībā tika pasniegtas pateicības trim pazīstamiem Baložu iedzīvotājiem - Gatim Kārkliņam par Baložu pilsētas vēstures iemūžināšanu, Jurim Klakam par ilgstošu, pašaizliedzīgu darbu Baložu pilsētas attīstībā, kā arī Rutai Ābelei par mūža ieguldījumu pensionāru sabiedriskās darbības attīstībā un tradīciju izveidē.

Koncerta „Tu esi Latvija” kulminācijā dalībnieki iededza sveces Latvijas karoga krāsās, kuras pēc koncerta novietoja Baložu skvēra pie pilsētas ģērboņa. Emocionālais un krāšņais koncerts pulcēja pilnu zāli ar skatītājiem, kuri vēl pēc pasākuma labprāt uzkavējās kultūras nama skvērā, fotografējoties pie sveču izrotātā pilsētas simbola – vardes strūklakas.

Paldies novada domes vadībai un Ķekavas kultūras aģentūras likvidācijas komisijas priekšsēdētājai Inetai Muižniecei par atbalstu svētku rīkošanā! Vēsturiskos koncerta mirkļus krāsainā fotosērijā iemūžināja Uldis Veisbuks, paldies arī viņam!

Baložu kultūras nama vadītāja

Ilze Reinholce