13.novembrī Ārlietu ministrijā notika eseju un vēstuļu konkursa "Mans Latvijas karoga stāsts"

laureātu apbalvošana un izstādes "Sarkanbaltsarkanā Latvijas karoga stāsti" atklāšana.

Eseju konkursa 5.-9.klašu vecuma grupā par labākajiem atzīti:
Ilze Usāne no Ķekavas vidusskolas 8.klases,
Jānis Duncītis no Smiltenes novada Blomes pamatskolas 8.klases,
Undīne Biksāne no Dursupes pamatskolas 9.klases un
Elvita Logina no Ķekavas vidusskolas 7.klases.
10.-12.klašu vecuma grupā uzvarējuši:
Maija Zepa no Varakļānu vidusskolas 12.klases,
Līva Kenkle no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 10. klases,
Anastasija Orehova no Olaines 1.vidusskolas 12.klases un
Katrīna Šteina no Siguldas Valsts ģimnāzijas 12.klases.
Apbalvojot skolēnu eseju konkursa laureātus, ārlietu ministrs Māris Riekstiņš atzinīgi novērtēja skolēnu un skolu atsaucību, kas tikai apstiprina karoga temata nozīmi. Kopumā konkursam tika iesniegtas 215 esejas no 86 skolām dažādos Latvijas reģionos, kā, piemēram, no Alūksnes, Jelgavas, Varakļāniem, Liepājas.
Ģimenes, māju un Latvijas mīlestība, cieņa un apbrīna, brīžiem smeldzīgs un raižpilns satraukums par Latvijas nākotni un cerību pilna apņemšanās ir iesūtīto darbu galvenā emocionālā stīga. Labāko eseju konkursa fragmenti lasāmi šeit.
Eseju konkurss "Mans Latvijas karoga stāsts" ir daļa no pasākumu cikla "Latvijas rudens karoga zīmē", ko šoruden organizē Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Avīzi, Vidzemes vēstures un tūrisma centru un Latvijas institūtu.

Bildes