Četri ķekaviešu vārtu guvumi Latvijas florbolistēm nodrošina vietu ceturtdaļfinālā
Otrdien Tamperē notiekošajā pasaules čempionātā florbolā dāmām Latvijas valstsvienība astotdaļfināla spēlē ar 10:3 pārliecinoši pieveica Austrālijas izlasi un iekļuva ceturtdaļfinālā. Četrus vārtus uzvarētāju labā guva florbola klubu "Ķekava" un "Ķekavas Bulldogs" spēlētājas.

Jau pirmajā trešdaļā latvietes ielika stabilus pamatus uzvarai, izvirzoties vadībā 4:0. Otros un trešo vārtus guva "Elvi" florbola līgas šīs sezonas rezultatīvākā spēlētāja Inga Ametere no "Ķekavas Bulldogs". Otrajā periodā Gundega Vancāne no FK "Ķekava" pārsvaru palielināja līdz 6:1, bet trešajā trešdaļā otrā izlasē spēlējošā "buldodze" Līga Vancāne – līdz 8:1.

Bez rezultativitātes punktiem palika vēl viena FK "Ķekava" florboliste Elīza Elizabete Bērziņa, bet par labāko spēlētāju Latvijas komandā atzina Līgu Garklāvu, kura guva vienus vārtus un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles.

Iepriekš apakšgrupas turnīrā Latvijas dāmu izlase piedzīvoja divus smagus zaudējumus – 2:15 pret Čehiju un 0:7 pret pasaules čempioni Zviedriju – un nospēlēja neizšķirti 3:3 ar Vāciju. Šajās spēlēs pie viena vārtu guvuma bija tikusi Inga Ametere.

Trešdien plkst. 12.30 Latvijas florbolistes aizvadīs ceturtdaļfināla spēli pret Šveices izlasi, kas ieguva otro vietu A apakšgrupā. Austrālijas valstsvienība bija ieguvusi otro vietu C grupā, kurā spēlēja pasaules rangā zemāk esošās komandas.