Mākslinieka Roberta Muža gleznu izstāde jaunajā Ķekavas kultūras nama zālē

Latvijas Universitātes profesors Roberts Muzis  plaši pazīstams un nozīmīgs Latvijas ainavu glezniecības pārstāvis, strādā arī figurālās kompozīcijas, portreta un klusās dabas žanros. Ilgstoši bijis glezniecības pedagogs Latvijas Mākslas akadēmijā.

Mākslinieka sasniegumu pamatā ir laba skola un prasme novērtēt savus pedagogus. Pats sevi uzskata par profesora Induļa Zariņa skolnieku jau kopš mācībām Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un studijām Latvijas Mākslas akadēmijā.

Vecmeistaru pieredze un tēlaina domāšana nosaka viņa  māksliniecisko rokrakstu.

Mākslinieks sarīkojis vairāk nekā 10 personālizstādes Latvijā, Vācijā u.c.

2015.gada 20.martā saņēmis Pirmo Jāzepa Pīgožņa balvu par triptihu “Skrandu mākoņi”.

Roberts Muzis pieder pie tiem cilvēkiem, par kuriem saka – uz viņu var paļauties.

Mākslinieka pamatojums – pārdomājot mākslas būtību, cilvēks vistuvāk nonāk dzīves jēgai.

Savu māksliniecisko darbību viņš iedala 4posmos – nogatavināšanās, baltais, melnais, minimālisms. Katram no tiem savs ilguma periods.

Roberta Muža glezniecības būtība ir krāsa – melnā, baltā un dabiskās zemes krāsas un tīra telpa – gaiss.

Pašreizējo māksliniecisko izteiksmi Roberts Muzis raksturo īsi: “To var saukt par minimālistisku, jo mani interesē pamatpatiesības.”

Mēs varam būt lepni, ka mākslinieka Roberta Muža darbi ir apskatāmi Ķekavā. Izstādi Ķekavas kultūras namā būs iespēja apskatīt līdz 15.februārim.

Sabiedrisko attiecību daļa
13.01.2016.