TC "Liiba" apskatāma Eriha J. Grūbela gleznu izstāde

Tirdzniecības centra "Liiba" 2. stāvā līdz 31. martam apskatāma Ķekavā dzīvojoša Šveices mākslinieka Eriha J. Grūbela gleznu izstāde.

Ērihs J.Grūbels dzīvo Latvijā kopš 1997.gada. Viņš ir dzimis 1941.gada 14. maijā Glarusas kalnu kantonā - Betšvandenē kā vecākais no trim dēliem. Viņam bija grūta, bet tomēr skaista bērnība. Agri viņš uzzināja, ko nozīmē darbs, bads, nabadzība un ģimenes pabalstīšana. Jau 12 gadu vecumā viņš, staigājot no mājas uz māju, bija spiests no skolas brīvajā laikā pārdot skatu kartiņas un pastkartes.

Ērihs J.Grūbels ar krāsām sāka darboties tikai 40 gadu vecumā. Vienu gadu viņš mācījās eļļas glezniecības kursos Migrosas vakarskolā Vintertūrā. Daudz ko viņš apguva pašmācības ceļā. Taču darbs, ģimene un sports viņam reti ļāva pievērsties gleznošanai. Tikai dzīvojot Latvijā un mācoties pie profesores Birutas Stafeckas, viņam radās iespēja vairāk laika un mīlestības veltīt mākslai.

Viņa domas nodarbina krāsu kombinācijas, daba un arī abstraktas lietas. Viņš glezno brīvi un virtuozi izmanto krāsas. Nereti mākslinieks sāk gleznot nezinot, kas no tā iznāks – viņš vienkārši ļaujas gleznošanai kā koks ūdens straumei. Bieži vien iedvesma un mākslinieka īpašais skatījums liek viņam pat visvienkāršākās lietas ietērpt neparastās un mirdzošās krāsās.

Mākslinieks izstādījis savas gleznas vairākās lielās izstādēs, kā arī organizējis savas personālizstādes:

• 1976.gads – Migrosa, Winterthur, Šveice
  • 1999.gads – “Ave Sol” zāle, Rīga