Smilšu terapijas dziedinošais spēks

Pirmsskolas izglītības iestāde “Bitīte” no šī gada janvāra piedāvā smilšu spēles terapijas nodarbības bērniem.

Terapijā bērns tiek aicināts aplūkot figūriņas un izveidot savu smilšu bildi. Bērns it kā raugās uz āru, taču patiesībā viņa skats ir vērsts uz iekšu – sevī. Smilšu bildes savu uzdevumu veic nevis prāta, bet emociju līmenī, jo “runā” bērna dvēsele. Dziedinošs ir pats smilšu bilžu veidošanas process.

Smilšu spēles terapijas laikā  bērnam tiks piedāvātas divas smilšu kastes, viena ar sausām smiltīm, otra – slapjām. Bērns var izvēlēties, kurā no kastēm darboties. Smilšu kastē bērns  veido no smiltīm to, kas pašlaik notiek viņa iekšējā un ārējā pasaulē. Pēc bildes tapšanas, ar bērnu vienmēr tiek pārrunāta izveidotā smilšu pasaule. Izmantojot smilšu figūriņas kā vārdus, bērns izliek nesaprasto, sāpīgo daļu, un tas paver iespēju to izzināt, izprast, dziedināt. Šādā veidā smilšu spēļu terapija palīdz izzināt bērna iekšējo pasauli, atmodināt dvēseles pašdziedinošos spēkus.

Pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte"

psiholoģe Ilze Pudule