Meteņu dienas tradīcijas PII „Avotiņš”

Ķekavas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē „Avotiņš” 2012. gadā no 16. februāra līdz 22. februārim norisinājās gadskārtu ieražu svētki Meteņi. Tas ir laiks, kad īsās ziemas dienas paliek garākas un laiks sāk griezties uz pavasara pusi. Meteņu dienas tradīcijās bērni kopā ar mūzikas skolotājām Ināru Lauri, Madaru Strazdiņu un Laimu Dimantu vareni lielījās, jokojās, meklēja zelta laimes pogas, dziedāja un dejoja. Masku gājienā kopā ar Meteni, Lāci, Kazu un Saimenieci izrībināja apkārtni ar skanošiem, pašgatavotiem instrumentiem aizdzenot sliktos mošķus no bērnudārza apkārtnes.

Masļeņicas svētku dienu svinēja mazākumtautību grupa „Gliemezīši”. Masļeņica ir krievu tradicionālie svētki, kuri savā nozīmē ir līdzīgi latviskajiem Meteņiem. Svētkos bērni nostiprināja izpratni par krievu tautas tradīcijām - dejām, rotaļām, cienastu - pankūkām, ar krievu tautas pasaku tēlu palīdzību. Viesi un dalībnieki cienājās ar Masļeņicas tradicionālo cienastu - pankūkām.

Izglītības metodiķe S.Riekstiņa