Mūzikas olimpiāde Olainē

Divdesmit trīs uztraukuma un apņēmības pilni bērni 22. Februārī pulcējās Olaines 1. vidusskolā, lai parādītu komisijai un citiem bērniem savas prasmes un talantus mūzikas olimpiādē. Ķekavas, Olaines un Salaspils novadu apvienību olimpiāde mūzikā bija pirmā šāda veida olimpiāde, tādēļ uztraukušies bija ne vien bērni, bet arī pedagogi. Šādas olimpiādes Igaunijā, Tallinā notiek jau vairākus gadus. Lai mūsu bērni tiktu uz starptautisko Baltijas olimpiādi, šogad pirmo reizi arī Latvijā notiek šīs olimpiādes. Tās notiek visā Latvijā - vispirms pa novadiem vai apvienojoties novadiem. Tad tas notiks Rīgā, Mūzikas akadēmijā, un pēc tam labākie dosies uz Tallinu, uz Igauniju."

Pirmajā olimpiādes daļā skolēniem bija mūzikas klausīšanās, teorētiskā daļa, kā arī dziedāšana un ritmizēšana pēc notīm. Otrajā daļā bērni dziedāja tautasdziesmas. Savukārt trešajā daļā bērni izpildīja paši savu, iepriekš sacerētu skaņdarbu vai dziesmu. Radītie skaņdarbi variēja, sākot no klavieru skaņdarbiem, beidzot ar darbiem, ģitārai, saksafonam un citiem instrumentiem. Pirmajā mūzikas olimpiādē piedalījās 30 bērni no 6. līdz 9 .klasei. Mūzikas olimpiāde tiek organizēta, lai paaugstinātu mācību priekšmeta „Mūzika" prestižu, lai radītu skolēniem un viņu pedagogiem pieredzes apmaiņas iespējas, kā arī, lai izvirzītu Latvijas pārstāvjus starptautiskajai mūzikas olimpiādei Tallinā. Pēc apkopotajiem olimpiādes rezultātiem no Ķekavas novada uz otro olimpiādes posmu Rīgā tiek izvirzīti: Elīza Dumpe (1.vieta) Kristīne Paseka (2.vieta) no Ķekavas vidusskolas (skolotāja Dace Bula), kā arī Grēta Jume (pateicība) no Ķekavas Privātās pamatskolas „Gaismas tilts97” (skolotāja Dace Bula). Olimpiāde Rīgā notiks 8.martā, savukārt Tallinā - no 25. līdz 29.aprīlim.

Mūzikas skolotāja Dace Bula