Gatavojoties Dziesmu un deju svētkiem top neparasta tēlniecības izstāde „Dziesmu svētku ceļš”.

20. martā Ķekavas Mākslas skolā notiks radoša tēlniecības darbnīca „Dziesmu svētku ceļš” . Kopā ar jaunajiem māksliniekiem – tēlnieci Lieni Mackus, scenogrāfu Artūru Arni un keramiķi Elīnu Titāni 40 audzēkņi iepazīsies ar Dziesmu un deju svētku ideju, tēlniecības izstādes ieceri un veidos skulptūriņas no baltā māla.

Šajā projektā  Latvijā iesaistījušās 15 mākslas skolas. Darbnīcu noslēgumā tiks veidota izstāde, kuru svētku norises laikā varēs  skatīt  Rīgā u/v Centrs galerijā  Rīdzenes ielā.

Izstādi kā vienotu vēstījumu veidos vairāki „personīgie stāstiņi” par 15 atšķirīgām tēmām saistībā ar Dziesmu un deju svētkiem. Tajā tiks attēloti  Dziesmu svētku gatavošanas notikumi, to vēsture un pats process.

Radošo darbnīcu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Ķekavā tās norisi nodrošina mākslas skola kopā ar skolotāju – keramiķi Ievu Kalniņu, piedaloties darbu tapšanas un apdedzināšanas  procesā.

Ķekavas Mākslas skolas direktore

Inga Zālīte-Cērūze