No sēklas līdz ziedam

Aprīlis šogad jaunākajiem  Ķekavas vidusskolas skolēniem pagājis dārza darbu noskaņās.  Kopā ar  savām  klašu  audzinātājam sākts realizēt  jau  mācību gada sākumā  plānotais,  ar vides izglītību saistītais projekts    „No sēklas līdz  ziedam”.  Projekta galvenās dalībnieces  Latvijā  tik iecienītās  samtenes. Bērnu iesētās un nu jau  tukšajās piena pakās sastādītās  puķes , lepni sakāpušas uz visu  klašu  palodzēm, raugās caur logu saulītē un domā: ”Nez, kura dobīte būs lemta  man?!” Mazie dārznieki pēta samteņu augšanu un attīstību, izzina  ziedu  izcelsmi un katru dienu  tās  aprauga.  Daudziem šāda saskarsme ar zemes darbiem notika pirmo reizi, bet tas nekavēja bērnus izrādīt īstu dārznieku azartu. Šajā mācību gadā sevišķi daudz esam runājuši, pētījuši, darījuši, zīmējuši, skatījušies filmas un cieši nolēmuši, ka  vēlamies dzīvot skaistā un sakoptā vidē. Tādēļ visi bērnu stādītie ziedi tiks nodoti Ķekavas pagasta dārznieku rokās, lai veidotu košu un skaistu mūsu apkārtējo vidi.

Cerams, ka mūsu īkšķīši ir bijuši pietiekami zaļi un pavisam drīz mēs sagaidīsim pirmo izplaukušo samtenes ziedu!

Agnese Plostiņa,

Ķekavas vidusskolas ārpusstundu

darba organizatore sākumskolas klasēs.

07.05.2014.