Līdz 2016.gada 31.maijam Valsts sniegs atbalstu Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm, lai palīdzētu pašvaldībām risināt problēmu pirmsskolas izglītības pieejamības nodrošināšanai.

To paredz Latvijas Republikas Saeimas 2015.gada 30.novembrī ārkārtas sēdē pieņemtais lēmums, izskatot likumprojektu “Par Valsts budžetu 2016.gadam”. Atbilstoši Saeimas lēmumam Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavos jaunus MK noteikumus, lai turpinātu 2013.gadā uzsāktā valsts atbalsta sniegšanu pašvaldību pirmsskolas iestāžu rindu likvidēšanai Ministru kabineta noteiktajā kārtībā reģistrētajiem bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem līdz 2016.gada 31.maijam.

Informācija par valsts atbalstu bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un privātajiem izglītības pakalpojuma sniedzējiem:

Informācija bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem:

MK 2014.gada 23.decembra noteikumi Nr.843 "Kārtība, kādā tiek piešķirts un aprēķināts valsts atbalsts par bērnu no pusotra gada vecuma līdz pamatizglītības ieguves uzsākšanai, ja bērns saņem pakalpojumu pie privātā bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja" [ārēja saite]
1.pielikums - Informācija par bērniem, kas ir reģistrēti uzņemšanai pašvaldības izglītības iestādē, bet saņem pakalpojumu pie privātā bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēja (.doc)
2.pielikums - Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja pieprasījums valsts atbalsta saņemšanai par laikposmu (.doc)

Kā kļūt par auklīti: http://www.lm.gov.lv/text/2608

Informācija privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm:

MK 2013.gada 17.decembra noteikumi Nr.1523 "Kārtība, kādā pašvaldība atbilstoši tās noteiktajām vidējām izmaksām sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei" [ārēja saite]
Pielikums - Privātās pirmsskolas izglītības iestādes pieprasījums valsts atbalsta saņemšanai (.docx)

Par valsts atbalstu bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem (BUPS) lūdzam interesēties katru darba dienu no plkst.10.00-12.00 pa tālruni 67047910 vai 67047912

Par privātajiem pirmsskolas izglītības iestāžu (PPII) pakalpojuma sniedzējiem lūdzam interesēties pa tālruni 67047812

Pieprasījumus valsts atbalsta saņemšanai, parakstītus ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu, lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi aukles@izm.gov.lv