Karavīru dziesmu konkurss – veltījums brīvības cīņās kritušajiem

“Kas pagātni pētī, tas nākotni svētī” – tāda ir skolas devīze gatavojoties Latvijas valsts simtgadei.

9.novembrī Ķekavas vidusskolā norisinājās nebijis pasākums – karavīru dziesmu konkurss. Tas bija veids, kā Ķekavas vidusskolas skolēni mēģināja izprast tālos 1919.gada notikumus, kad jauni zēni devās kaujās, lai izcīnītu brīvību savai valstij. Tas bija veids, kā savu sapratni par to izstāstīt dziesmā caur skaņām, tēliem un kustību, kā ar muzikālo stāstu un savu attieksmi pieminēt brīvības cīņās kritušos.

Konkurss norisinājās divās – 5.-6. klašu un 7.-8. klašu grupās. Skolēni jau pirms mēneša izlozēja vienu dziesmu, kas viņiem jāiemācās. Tad sekoja kopdarbs – mūzikas skolotājas, klases audzinātāji un visi klases skolēni veidoja savu stāstu - mācījās dziesmu, pārrunāja vēsturiskos notikumus, domāja par emocijām, tēliem un vizuālo noformējumu. Paldies mūzikas skolotājām I.Lagzdiņai un D.Bulai, visiem audzinātājiem par ieguldīto darbu. Rezultāts bija emocionāli, pārdomāti priekšnesumi. Žūrijai (Ķekavas kultūras centra māksliniece M.Patmalniece, Mūzikas skolas skolotāja Kristīne Strupiša un skolas direktore S.Pugovka) nebija viegli izvērtēt un noteikt vietas.

5.-6.klašu grupā

1.vieta - 5.a klasei un 6.c klasei