"Latvijas kauss regbijā 7" Ķekavas regbijistiem 2. vieta

Ceturtdien, 4. maijā, Baldones stadionā notika šīs sezonas pirmais lielais regbija 7 turnīrs – Latvijas atklātā kausa izcīņa. Sacensību finālā spēkiem mērojās “Baltic XL/Livonia” un “Stats/Ķekava”, ar rezultātu 17:12 (12:12, 5:5) papildlaikā dramatiskā cīņā uzvaru izraujot “Livoniešu” pirmajai vienībai.

Latvijas atklātā kausa izcīņu šogad uzsāka 11 komandas, kas sadalītas trijās grupās. Turnīrā startēja: “Eži/EK sistēmas”, “Baltic XL/Livonia”, “HansaFlex/Livonia”, “Garkalne/Livonia”, ĶNSS (Ķekavas novada sporta skola), “Stats/Ķekava”, “Halipapa/Jūrmala”, Jūrmalas SS (Sporta skola), Šauļu Sporta ģimnāzija (Lietuva), RK “Sigulda” un RK “Fēnikss”.

Atgādināsim, ka 2016. gadā Latvijas kausu regbijā 7 izcīnīja Regbija kluba “Miesnieki” vienība “Stats Serviss”, bet otrie bija “Halipapa”. Savukārt trešie – “Baltic XL/Livonia”. Šogad šīs vienības ieņēma mainītas vietas pirmajā trijniekā: “Baltic XL/Livonia”, “Stats/Ķekava” un “Halipapa/Jūrmala” Tādējādi varam uzskatīt, ka “Livonieši” revanšējušies “Miesniekiem” par neveiksmi pagājušajā gadā un arīdzan zaudējumu šīs sezonas ievadspēlē – Prezidenta kausā –, kas 1. aprīlī notika Ozolniekos. Savukārt svētdien, 7. maijā, Upesciemā notiks jau nākošais regbija 7 turnīrs – Latvijas čempionāta pirmais posms.

Kā jau minēts ievadā, 2017. gada Latvijas kausa finālā Baldonē spēkiem mērojās “Baltic XL/Livonia” un “Stats/Ķekava” regbisti. Izšķirīgais mačs bija ļoti līdzīgs, un spēles pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 5:5. Arī pamatlaika beigās tika fiksēts vienāds rezultāts 12:12. Lai noteiktu uzvarētāju, tika spēlēts papildlaiks līdz pirmajam gūtajam piezemējumam. Sekmīgāki bija “Livonieši”, kuru rindās spēlējošais eksbobslejists Pavels Tulubjevs guva izšķirīgos piecus punktus – 17:12 “Baltic XL/Livonia” labā.

Pirmajā puslaikā abas vienības apmainījās piezemējumiem. “Livoniešiem” piecus punktus guva Ainārs Bērziņš, bet “Miesniekiem” – Jānis Zālmans. Interesanti, ka “Stats/Ķekava” regbistu izpildītais realizācijas sitiens trāpīja pa vārtu stabu... Savukārt pēc pārtraukuma “Baltic XL/Livonia” rindās izcēlās Vītars Blošķis (viņš pats arī precīzi sita realizāciju). Toties “Stats/Ķekava” sastāvā piecus punktus guva Emīls Balodis, bet divus pieplusoja Raivis Kokins. Visbeidzot pagarinājumā galīgais vārds piederēja “Livoniešiem” un Tulubjevam.

“Esmu apmierināts ar savas vienības demonstrēto spēli,” pastāstīja “Stats/Ķekava” galvenais treneris Uldis Bautris. “Fināls bija interesants. Mūsu uzbrucēji nospēlēja švakāk, turklāt pieļāvām vairākas kļūdas bez vajadzības. Gaidīsim jaunus septiņnieka turnīrus!”