Aizvestie

18.martā Baložu pilsētas bibliotēka rīkoja Komunistiskā genocīda upuriem veltītu piemiņas pasākumu. Baložu vidusskolas 9.a un 11.a klases skolēni tika iepazīstināti ar sāpīgiem notikumiem mūsu tautas dzīvē 1949.gada 25.martā. Galvenā bibliotekāre A. Lemeševska mazliet raksturoja situāciju – kā tika veidoti izsūtāmo saraksti, cik daudziem tika atņemta dzimtene, kā tika transportēti deportējamie.
Par bērnību, skolas laiku un dzīvi izsūtījumā stāstīja Mudīte Oļeinika (dzim. Ķirsone). Viņu ģimene – māte ar 4 maziem bērniem bija izsūtīti uz Omskas apgabalu. Skolēniem bija grūti iedomāties, kā tika veidots kurināmais materiāls, kādās mājiņās izsūtītie dzīvoja, ko nozīmē kājām iet uz 7 km attālo skolu. Tomēr M.Oļeiņikas stāstīto caurvija pozitīvisma motīvs. Viņa bija pateicīga tiem daudzajiem cilvēkiem, kuri gan turpceļā, gan Sibīrijā palīdzēja izturēt grūtos apstākļus. Nobeigumā M.Oļeiņika uzsvēra savstarpējās dažādu tautu draudzīgās attiecības un mudināja skolēnus apzināt savas dzimtas vēsturi.

Baložu bibliotēkas veidotajā Novada datubāzē iespējams aplūkot intervijas aprakstu ar Mudīti Oļeiņiku.