1.aprīlī, 14.00 Ķekavas novadpētniecības muzejā Oficiālo joku dienas pasākums KAIMIŅU BŪŠANA

Oficiālo joku dienu Ķekavā 21.gadsimta 11.gada 1. aprīlī, no plkst. 14.00 – 17.00, Doles Tautas namā, kur būs iespēja tikties ar karikatūristiem, iepazīt viņu meistarklases, pasmaidīt par anekdošu un karikatūru improvizācijām teātra studijas „Mēs” izpildījumā un just līdzi karikatūristu sacensībai, bet noslēgumā piedalīties karikatūru izsolē.

Ķekavas novadpētniecības muzeja krājumā ir bagāts un daudzpusīgs novadnieka grafiķa un karikatūrista Edgara Ozoliņa atstātais mantojums. Veidojot E.Ozoliņam veltīto ekspozīciju, pamazām dzima doma par to, ka mūsu muzejs varētu būt tas, kurš Latvijā popularizē karikatūru kā mākslas žanru, piesaista un apvieno karikatūristus, organizē izstādes, pasākumus un karikatūru konkursus un kļūst par muzeju, uz kuru dodas visi, kam ir interese par šo žanru. Šobrīd tas varbūt ir pat īpaši svarīgi, jo žurnāls „Dadzis”, kurš apmēram 50 gadus bija karikatūristu centrs, vairs neiznāk.

Tāpēc mēs meklējām kontaktus un atradām sadarbību ar Agri Liepiņu, Robertu Cinkusu, Gati Šļūku, Pāvelu Hafizovu, Māri Aizpurieti, Kristapu Auzenbergu un Zemgu Zaharānu. Esam papildinājuši muzeja krājumu ar orģinālzīmējumiem un citiem materiāliem. Nu jau otro gadu mēs veidojam karikatūristu izstādes, kā arī aicinām skolēnus piedalīties karikatūru zīmēšanas konkursā „Pa – smejies!” . Tam noslēdzoties, veidojam kopīgu izstādi profesionāļiem un tiem, kas vēl mācās.

Programmā:

1) 14.00 – 14.15  - konkursa dalībnieku apbalvošana un E. Ozoliņa. balvas pasniegšana

2) 14.15 - 14.30 – anekdotes par kaimiņu būšanu improvizē jaunie aktieri

3) 14.30 – 15.00 - darbojas karikatūristu meistarklases

4) 15.00 – 15.15 – anekdotes par kaimiņu būšanu improvizē jaunie aktieri

5) 15.15 – 15.45 - digitālo karikatūru zīmēšana uz ekrāna

6) 15.45 – 16.15 – improvizācijas par karikatūru sižetiem

7) 16.15 – 16.45 - karikatūristu sacensība zīmēšanā uz tāfeles no dotiem 3 vārdiem

8) 16.45 – 17.00 - karikatūru izsole

Ieeja brīva!