Dziesmusvētku pasākumi 7.jūlijā

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku otrās dienas, 7.jūlija, svarīgākie notikumi.

Dienas pasākumi:
plkst. 9.00 Finālskate koriem Rīgas Latviešu biedrības namā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā
plkst. 10.00 Finālskate pūtēju orķestriem Lielajā ģildē
plkst. 16.00 Koru Lielās balvas konkurss Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē
plkst. 20.00 Jaunrades kora dziesmu koncerts „Radītprieks” Latvijas Universitātes Lielajā aulā
6.-11.jūlijs – Rīgas Kongresu namā Bērnu un jauniešu vizuālās un lietišķās mākslas izstāde „Ritmu spēles”

Mēģinājumi:
plkst. 8.00-22.00Tautas deju lielkoncerta „Deja kāpj debesīs” mēģinājums Daugavas stadionā
plkst. 12.00-20.00Mūsdienu deju kolektīvu koncerta mēģinājums Rīgas Kongresu namā
plkst. 15.00-18.00Tautas deju kolektīvu mēģinājums koru koncertam „Mana zeme – zemīte skaistā!” Mežaparka Lielajā estrādē
plkst. 17.00-19.00 Jaunrades kora dziesmu koncerta „Radītprieks” mēģinājums Latvijas Universitātes Lielajā aulā
plkst. 19.00-22.00 Pūtēju orķestru koncerta „Priecīgs koncerts” mēģinājums Izstāžu centrā „Ķīpsala”

Citi notikumi:
plkst. 19.00 Ķīpsalā Drošas braukšanas skolas apmācība autobusu šoferiem

Tā saucamie koru kari  jeb koru fināla konkurss plkst. 9.00 vienlaicīgi sāksies trīs vietās: Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē, Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē. Kori sacentīsies deviņās grupās: 5.-9. klašu kori A un B grupa; zēnu kori A un B grupa; vidusskolas meiteņu kori A un B grupa, jauktie kori A, B un C grupa. Uz Koru Lielās balvas konkursu tiek izvirzīts viens koris no katras grupas, tātad sacentīsies deviņi kori. Koru Lielās balvas konkurss notiks Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē plkst. 16.00. Finālkonkursa uzvarētāju rezultātu paziņošana un apbalvošana notiks Mežaparka Lielajā estrādē 10. jūlijā koru koncerta „Mana zeme – zemīte skaistā” izskaņā. Balvu pasniegs Maestro Raimonds Pauls un X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Lielajā ģildē 7. jūlijā plkst. 10.00 sāksies pūtēju orķestru finālkonkurss, kurā piedalīsies 18 pūtēju orķestri trīs grupās A, B un C. Žūrijas komisiju pārstāvēs Bert Langeler (Holande), Harry Illak (Igaunija), Hando Poldamäe (Igaunija) un atbildīgais sekretārs Egils Šķetris. Finālkonkursa uzvarētāju rezultātu paziņošana un apbalvošana notiks pēc pūtēju orķestru koncerta „Priecīgs koncerts” mēģinājuma plkst. 22.00 izstāžu centrā „Ķīpsala”.

Latvijas Universitātes Lielajā aulā 7. jūlijā plkst. 20.00 norisināsies Jaunrades kora dziesmu koncerts „Radītprieks”, kurā varēs dzirdēt latviešu komponistu jaunākās kora dziesmas. Uzstāsies arī solisti Aija Andrejeva (Aisha) un Miks Dukurs.

Papildu informācijai:
Aiga Ozoliņa
X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku
Komunikācijas darba grupa