Dziesmu un deju svētku norises trešās dienas pasākumi

Ielūkojies X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku trešās dienas norisēs  - 8. jūlijā.

Svētku organizatori informē, ja plānojat apmeklēt folkloras kopu koncertu Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā plkst. 11.00, lūgums ieiet muzeja teritorijā caur Ezera vārtiem. Tur būs arī iespēja pļavā kopā ar dalībnieku autobusiem bez maksas atstāt transportu.

Dienas pasākumi:
plkst. 9.00 Sākas „Svētki Vērmanes dārzā”, kas norisināsies četras dienas no 8. līdz 11. jūlijam
plkst. 11.00 Folkloras kopu koncerti “Kas kaitēja nedzīvot diža meža maliņā” Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā
plkst. 15.00 Pūtēju orķestru koncerta „Priecīgs koncerts” ģenerālmēģinājums izstāžu centrā „Ķīpsala”
plkst. 19.00 Mūsdienu deju koncerta ģenerālmēģinājums Rīgas Kongresu namā
plkst. 20.00 Pūtēju orķestru koncerts “Priecīgs koncerts” izstāžu centrā “Ķīpsala”
6.-11.jūlijs – Rīgas Kongresu namā Bērnu un jauniešu vizuālās un lietišķās mākslas izstāde „Ritmu spēles”

Mēģinājumi:
plkst. 8.00-22.00 Tautas deju lielkoncerta „Deja kāpj debesīs” mēģinājums Daugavas stadionā
plkst. 7.30-19.00 Koru koncerta „Mana zeme – zemīte skaistā!” mēģinājums Mežaparka Lielajā estrādē notiks
plkst. 8.00-14.00 Pūtēju orķestru koncerta „Priecīgs koncerts” mēģinājums izstāžu centrā „Ķīpsala”
plkst. 8.00-17.00 Mūsdienu deju kolektīvu koncerta mēģinājums Rīgas Kongresu namā
plkst. 11.00-21.00 Tautas mūzikas koncerta mēģinājums Rīgas Latviešu biedrības namā

Citi notikumi:
·       No plkst. 10.00 visas dienas garumā Mežaparkā notiks Drošas braukšanas skolas apmācība šoferiem
·       Plkst. 13:00 pie Valsts prezidenta Rīgas pilī uz svinīgu pasākumu aicināti X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatoru un dalībnieku pārstāvji. Piedalās arī izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe un svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.
·       Plkst. 13.00 Mežaparkā pie Zaļā teātra Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra jauktais koris, Kuldīgas 2. vidusskolas 5.-9. klašu koris un Kuldīgas 2. vidusskolas jauktais koris izliks putnu būrīšus. Tā ir bērnu atsaucība, gatavojoties svētkiem, domāt par vidi un dabas saglabāšanu svētku projekta “Zaļais kods” ietvaros.
·       Plkst. 19.00 Mežaparkā norisināsies ielu basketbola spēle, kurā sacentīsies koristi – zēnu koru dalībnieki – un Latvijas basketbolisti, arī komponists Uldis Marhilēvičs un diriģents Romāns Vanags.

Aiga Ozoliņa
X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku
Komunikācijas darba grupa