Karīnai Jansenai trīs jauni Latvijas rekordi vesera mešānā jaunietēm

Sestdien, 2021.gada 2. oktobrī,  Igaunijas pilsētā Pērnavā notika tradicionālās „Estohammer Juri Tamm Cup’2021” sacensības vesera mešanā. Juri Tamms bija un joprojām ir Igaunijas rekordists (84,40 m – 1984.g.), divu olimpisko bronzas medaļu (1980.g. Maskavā un 1988.g. Seulā) laureāts.1992.g. Barselonā viņš bija piektajā vietā. Savukārt 1987.g. pasaules čempionātā Romā izcīnija sudraba medaļu.

Ļoti veiksmīgi Pērnavā bija Ķekavas novada sporta skolas vesera metēju starti. Vēl startējot meiteņu (U16) vecuma grupā savu Latvijas rekordu  laboja Ķekavas treneres, Vairas Kumermanes audzēkne Karīna Jansena. Trīs kilogramu smago veseri Karīna raidīja 60,25 m – par deviņiem centimetriem labojot pati savu Latvijas meiteņu un arī jauniešu (U18) rekordu. Šobrīd pasaulē Karīnas rezultāts ir 39.vietā (Eiropā – 35.v.).

Karīna startēja arī pie juniorēm, kuras meta 4 kg smago veseri un arī šeit viņai jauns Latvijas meiteņu (U16) rekords – 52,38 m. Starti Pērnavā Karīnai faktiski bija pēdējie U16 vecuma grupā. Dzimusi 2006.g. 13.maijā, Karīna jau nākamgad startēs U18 vecuma grupā un cer startēt arī Eiropas jauniešu (U18) čempionātā Jeruzālemē (Izraēla). Arī līdzšinējā – atceltā čempionāta Rieti (Itālija) kvalifikācijas norma ( 60 m) ir pārsniegta divkārt.

Zēnu (U16) vecuma grupā uzvaru guva Marks Volobujevs. Četrus kilogramus smago veseri Marks raidīja 43,10 m tālu, kas ir arī šīgada labākais rezultāts U 16 vecuma grupā.

Jauniešu (U18) vecuma grupā startēja Mārtiņš Pundiņš un Augusts Skride, kuri ļoti sīvā konkurencē ieguva attiecīgi ceturto un piekto vietu.

Apsveicam sporta skolas audzēkņus ar veiksmīgu startu Igaunijā!