Prezidenta kauss - nosargāts!

1. aprīlī, Ozolniekos, tika aizvadīta 2017. gada Latvijas regbija sezonas atklāšanas spēle - Prezidenta kausa izcīņa. Tajā spēkiem mērojās Latvijas čempionvienība "Garkalne/Livonia" un kausa turētāja "STATS/Ķekava".
Mačs jau no pirmajām minūtēm bija ļoti spraigs. Abas komandas cīnījās par iniciatīvu un teritoriju. Labās ieceres brīžiem patraucēja pavasarim raksturīgais tehniskais brāķis.
 Pirmie vadībā izvirzījās miesnieki, kad Elmārs Šefanovskis savā laukuma pusē nočiepa bumbu un ar to pārskrēja pāri teju visam laukumam, gūstot piezemējumu. Jura Iesalnieka realizācijas sitiens nodārdināja vārtu stabu, taču punktus neatnesa (5:0).
Puslaika vidū miesnieku nesaprašanās aizsardzībā labā uzbrukuma pozīcijā izvirzīja Aināru Bērziņu, kurš rezultātu izlīdzināja. Kristaps Bērziņš ar realizāciju panāca divu punktu pārsvaru livoniešiem - 5:7. Ar šādu rezultātu noslēdzās pirmais puslaiks.
Otrā puslaika sākumā, pateicoties labai uzbrucēju spēlei, "STATS/Ķekava" nosatbilizējās pie pretinieku ieskaites laukuma. Iegūto teritoriju izdevās pārvērst piezemējumā: to guva pirms mirkļa laukumā nākušais Kaspars Ķipsts (10:7).
Turpinājās divu spēkos līdzvērtīgu komandu spēkošanās. Tomēr svaru kausus sev par labu spēja nosvērt miesnieki, kad labu komandas kopdarbību ar piezemējumu izdevās noslēgt Gunāram Andersonam (15:7). Ar šādu rezultātu noslēdzās spēle. Prezidenta kauss jau otro gadu pēc kārtas "STATS/Ķekava" īpašumā.

"STATS/Ķekava": J. Skuja, E. Cīrulis, K. Dzenis, M. Robežnieks, K. Garokalns, V.Silvoniks (kapt.), E. Balodis, L. Bramanis, E. Šefanovskis, J. Zālmans, R. Kokins, K. Kruskops, F. Maduka, G. Andersons, J. Iesalnieks. Uz maiņu laukumā devās: K. Ķipsts, J. Juškāns, R. Ameters, E. Maskalāns, R. Lonskis, H. Nungurs.

Informāciju sagatavoja regbija treneris Uldis Bautris.