Paziņojums par detālplānojuma “Degviela un Vidusklaņģi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.septembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Degviela un Vidusklanģi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
13. Saeimas vēlēšanās Ķekavas novadā varēs balsot septiņos vēlēšanu iecirkņos
Sestdien, 6. oktobrī, gaidāmas 13. Saeimas vēlēšanas. Ķekavas novadā šajās vēlēšanās darbosies septiņi vēlēšanu iecirkņi. Vēlētāju ērtībām izveidoti divi jauni vēlēšanu iecirkņi – Baložu kultūras namā un jaunajā Ķekavas sākumskolā (ieeja būs no skolas sporta kompleksa puses). Cilvēkiem ar kustību traucējumiem pieejami trīs vēlēšanu iecirkņi – Valdlaučos un abi Ķekavā.
Ķekavas novadā 27.-28. oktobrī notiks "Eko dienas"
Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību oktobra pēdējās brīvdienās - 27. un 28. oktobrī - Ķekavas novadā organizēs "Eko dienas" rudens pasākumu, kura ietvaros iedzīvotāji varēs bez maksas nodod nederīgas elektropreces un lielgabarīta atkritumus.
Godinās labākos Ķekavas novada pedagogus
Piektdien, 5.oktobrī, īpašajā godināšanas pasākumā tiks sveikti Ķekavas novada izglītības iestāžu pedagogu konkursa laureāti. Kopumā konkursam pieteikti 11 skolotāji trīs nominācijās.
Oktobrī plānots izsludināt konkursu par Baložu vidusskolas piebūves un sporta laukuma būvdarbiem
Ķekavas novada pašvaldība 28. septembrī saņēmusi atzinumu no Iepirkumu uzraudzības biroja par plānotā konkursa „Baložu vidusskolas piebūves izbūve un sporta laukuma pārbūve” iepirkuma dokumentāciju. Pēc tās precizēšanas pašvaldība oktobra sākumā izsludinās konkursu Baložu vidusskolas piebūves izbūves un sporta laukuma pārbūves būvdarbiem.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Muižnieki-1”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr.16. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam ”Muižnieki-1”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Imantas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr.17 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Imantas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Kroņi” un “Kroņu ceļš”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr.18. “Par detālplānojuma “Kroņi, Kronīši, Jumtiņi, Efejas” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajiem īpašumiem ”Kroņi” un “Kroņu ceļš”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma “Plūmes” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā grozījumu izstrādes uzsākšanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 19. “Par detālplānojuma “Plūmes” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā grozījumu izstrādes uzsākšanu”.
Ķekavā pasniedz Pateicības rakstus barikāžu dalībniekiem
28. septembrī Ķekavas kultūras namā 22 Ķekavas novada iedzīvotājiem tika pasniegti Pateicības raksti par dalību 1991. gada barikādēs. Līdz ar to kopumā Ķekavas novadā šobrīd barikāžu dalībnieku statusu saņēmuši 317 cilvēku.
Paziņojums par detālplānojuma “Kursīši”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.septembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Kursīši”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Aicina daugaviešus uz kopīgām konferencēm par Latvijas lielākās upes baseina attīstību
Sadarbības projekta “DaugavAbasMalas” ietvaros biedrība “Zied zeme” sadarbībā ar vietējās rīcības grupām oktobrī uzsāk konferenču ciklu ap Daugavu esošajās pašvaldībās ar mērķi uzlabot Latvijas lielākās upes baseina ekonomisko situāciju. Diskusijās aicināti pulcēties vietējie vides aktīvisti, pašvaldību amatpersonas, tūrisma uzņēmēji, NVO pārstāvji, amatnieki, pētnieki, politikas plānotāji, jaunieši un citas aktīvās iedzīvotāju grupas, lai veidotu sadarbības un kopīgiem spēkiem sekmētu tūrisma un uzņēmējdarbības attīstību Daugavas baseinā.
Rudenīgs laivu brauciens pa Sauso Daugavu maršrutā Ķekava-Doles sala-Valdlauči
Ķekavas Tūrisma koordinācijas centrs 13.oktobrī organizē laivu braucienu pa Sauso Daugavu, apskatot abus krastus Ķekavas un Salaspils novados.
VUGD aicina: pirms apkures sezonas iztīri skursteni un ierīko dūmu detektoru!
Pēc pavadītas siltas un saulainas vasaras, laiks strauji ir kļuvis vēsāks, un kā liecina pieredze, katru gadu, sākoties aukstam laikam, pieaug to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls ir saistīts ar apkures lietošanu – netīrītiem dūmvadiem, bojātu un nepareizu apkures ierīču lietošanu. Tādēļ VUGD, sākoties apkures sezonai, aicina iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus.
Paziņojums par ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējās sabiedriskās apspriešanas termiņu pagarināšanu un atkārtotu sanāksmi
Vides pārraudzības valsts birojs 2018. gada 16. jūlijā ir pieņēmis lēmumu par ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras piemērošanu paredzētajai darbībai – mājputnu intensīvās audzēšanas kompleksa pārbūvei un ražošanas apjomu palielināšanai īpašumos “Auda”, “Lejieši” un “Mežvistas”.
Informēs jauniešus par mobilitātes iespējām Eiropā (papildināts)
No 15. līdz 21. oktobrim Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs (kā Eurodesk reģionālais koordinators) ar ceļojošo treileri ciemosies septiņās novada vietās, lai Eiropas jauniešu mobilitātes kampaņas "Time To Move" ietvaros informētu jauniešus par mobilitātes iespējām visā Eiropā.
Turpinās ūdensvada un kanalizācijas tīklu būvdarbi Loreķu laukā
2018.gada jūnijā tika uzsākti ūdensvada un kanalizācijas tīklu būvdarbi Loreķu teritorijā Ķekavā, nepilnu četru mēnešu laikā pilnībā pabeigti būvdarbi Ziemeļu ielā, savukārt Varavīksnes, Vīķu, projektējamajās ielās pie Varavīksnes ielas un Vērdiņu ielas, kā arī daļēji Mazajā Senču ielā ierīkotas komunikācijas.
Pašvaldība: jaunā atkritumu apsaimniekotāja izvēle Ķekavas novadā notikusi tiesiski, taču pašvaldība iebilst pret jauno konteineru nomas maksu
Ķekavas novada pašvaldība uzsver, ka jaunais atkritumu apsaimniekotājs, proti, SIA “Clean R”, ir noteikts, ievērojot visas normatīvo aktu prasības, atklātā iepirkuma konkursa rezultātā, izvēloties saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu no visiem konkursā iesniegtajiem pieteikumiem.
Paziņojums par tarifa projektu
SIA "Baložu komunālā saimniecība", 2018.gada 26.septembrī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedza siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektus, kas ir aprēķināti saskaņā ar 14.04.2010. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmuma Nr.1/7 noteikto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku.
Rimi pārceļas uz pagaidu noliktavu Ķekavas novadā
Rimi Latvia loģistikas operāciju pārcelšana uz VGP Latvija jaunajām noliktavām Ķekavas novadā dod zaļo gaismu vērienīgā Rimi Baltijas loģistikas centra darbietilpīgākajam posmam – būvniecības darbu uzsākšanai.
Pagarināts konkursa pieteikšanās termiņš remigrantiem uzņēmējdarbības uzsākšanai
Sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģionu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) izsludināja projekta konkursu remigrantiem uzņēmējdarbības sākšanai un attīstīšanai Rīgas plānošanas reģionā. Konkursa iesniegšanas termiņš ir pagarināts līdz šī gada 8. oktobrim.
Novada jaunieši aicina uz koncertu-šovu “Atklāj savu talantu”
Šajā rudenī Pļavniekkalna sākumskola sadarbībā ar organizāciju “Young Americans” laikā no 29. septembra līdz 1. oktobrim organizēs darbnīcas Ķekavas novada bērniem, kuru rezultātā 1. oktobrī plkst. 19.00 Baložu kultūras namā notiks neaizmirstams koncerts-šovs “Atklāj savu talantu”.
Ķekavas Mākslas skolas audzēkņu darbus novērtē starptautiskā konkursā “LIDICE 2018”
Čehijas Republikā noslēdzies jau 46. starptautiskais bērnu mākslas konkurss “LIDICE 2018”. Lepojamies – starp konkursa laureātiem arī Ķekavas Mākslas skolas audzēkņi.
Ķekavas novada pašvaldībā apskatāma foto izstāde “Dzīvības upe”
Labdarības projekta ietvaros Ķekavas novada pašvaldībā apskatāma foto izstāde “Dzīves upe” par Ķekavas novada senioriem un viņu dzīvesstāstiem.
Ar izšķirošām cīņām Baložos noslēgusies xRace piedzīvojumu sacensību devītā sezona
Pagājušajā nedēļas nogalē, 22. septembrī, Ķekavas novada Baložos, aizritēja xRace piedzīvojumu sacensību sezonas pēdējais ceturtais posms. xRace devītās sezonas noslēgumā grūtākajā un garākajā “Garmin” Sporta distancē uzvarēja favorīti un sezonas līderi “Lūzumpunkts” no Rīgas.
Ar finanšu ministri diskutē par pašvaldībai nozīmīgiem jautājumiem
Ceturtdien, 20. septembrī, Ķekavas novada domes vadība un novada uzņēmēji tikās ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, lai pārrunātu Latvijas ekonomiskās attīstības tendences, politikas izaicinājumus un valdības politikas prioritātes un to ietekmi uz pašvaldības sniegto pakalpojumu nodrošināšanu un uzņēmējdarbības vides attīstību novadā.
Ķekavas Mākslas skola piedāvā zīmēšanas un gleznošanas nodarbības jauniešiem
Ķekavas Mākslas skola 2018./2019. mācību gadā aicina pieteikties jauniešus zīmēšanas un gleznošanas nodarbībām. Jauniešu studijā skolotājas Ilonas Korņilko vadībā savu talantu varēs izkopt jaunieši vecumā no 10 līdz 18 gadiem.
Bordesholmā atklāj Ķekavas novada dāvinātu skulptūru un pasniedz apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis”
No 12. līdz 16. septembrim Ķekavas novada pašvaldības sadraudzības pilsētā Bordesholmā viesojās novada delegācija, lai atzīmētu abu pašvaldību sadarbības 25. gadadienu. Vizītes laikā atklāta Ķekavas novada dāvināta skulptūra un pasniegts apbalvojums “Ķekavas novada Goda pilsonis” Manfrēdam Osbāram, Bordesholmas pašvaldības izpilddirektoram.
Aicina pakalpojumu sniedzējus uz apspriedi par moduļu tipa būves projektēšanu un būvniecību
Ķekavas novada pašvaldība plāno veikt iepirkumu “Par moduļu tipa būves projektēšanu un būvniecību pie Ķekavas vidusskolas Gaismas ielā 9, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā. Lai uzklausītu nozares pārstāvju viedokļus, pašvaldība aicina ieinteresētos piegādātājus un pakalpojuma sniedzējus uz apspriedi 25. septembrī Ķekavas novada pašvaldībā.
Skatpunkti. Jauno māksla
Līdz 2018. gada 12. oktobrim Ķekavas Mākslas skolas jaunajā izstāžu zālē ikviens laipni aicināts apskatīt izstādi “Skatpunkti” – astoņu Latvijas mākslas skolu absolventu darbus. 27. septembrī plkst.18.00 izstādē notiks tikšanās ar jaunajiem autoriem.
Sauliešu pilskalnā Katlakalnā Baltu Vienības dienas uguni iedegs a folkloras kopa “Rāmupe”
Sestdien, 22. septembrī, Sauliešu pilskalnā Katlakalnā plkst. 20.00 Baltu Vienības dienas sasauksmes uguni iedegs Katlakalna folkloras kopa “Rāmupe”.
Pagarināta pretendentu pieteikšana Ķekavas novada uzņēmēju gada balvai
Atbalstot novada uzņēmējus, Ķekavas novada pašvaldība jau otro gadu rīko Ķekavas novada uzņēmēju gada balvu. Pretendentu pieteikšana kādai no septiņām nominācijām – “Gada darba devējs”, “Gada ražotājs”, “Gada pakalpojuma sniedzējs”, “Gada mājražotājs/amatnieks”, “Gada inovācija”, “Gada labdaris” un “Gada izaugsme” – pagarināta līdz 20. septembrim.
Sācies iedzīvotāju balsojums konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018”
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” līdz šī gada 17. oktobrim vietnē www.vietagimenei.lv ikviens var nobalsot un izteikt viedokli, kura ir, viņaprāt, draudzīgākā pašvaldība. Kopējais konkursa balvu fonds pašvaldībām ir 109 000 eiro.
JIC turpina strādāt pie kopiestrādes telpas izveides Ķekavā
Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs (turpmāk JIC) aktīvi turpina darboties projektā “Jaunatnes kompetenču apguves veicināšana ar kopstrādes koncepcijas pielietošanu jaunatnes centros”, kas ietver arī kopiestrādes telpas izveidi Ķekavā.
Tartu notiks apmācību seminārs sociālajiem un radošajiem uzņēmējiem
Rīgas plānošanas reģions aicina sociālos un radošos uzņēmējus piedalīties apmācību seminārā par izaicinājumiem, iekarojot ārvalstu tirgus un veicinot uzņēmumu eksporstspēju. Seminārs notiks šī gada 10.oktobrī Tartu, Igaunijā.
Konkursā par zemes iegādi jaunas skolas būvniecībai iesniegti astoņi pieteikumi
Ķekavas novada pašvaldības izsludinātajā konkursā par zemes iegādi jaunas skolas būvniecībai Katlakalnā vai Rāmavā ir saņemti astoņi pieteikumi, kuru atbilstību nolikumā noteiktajām prasībām vērtēs darba grupa.
Pirmo reizi notiks Nāves salas laivu rogainings
15. septembrī Daugmalē pie Nāves salas pirmo reizi notiks laivu orientēšanās sacensības jeb rogainings. Sacensības tiek rīkotas Latvijas simtgadē, lai vēlreiz izceltu Nāves salas vēsturisko nozīmi Latvijas brīvvalsts tapšanā. Tās noritēs mēnesī, kurā notikušas ļoti nozīmīgas un vēsturiskas cīņas šajā vietā.
Piedalies Pasaules talkā un iestādi savu Laimes koku!
Ar rosinājumu katram no mums iestādīt savu koku vai piedzīvot koka dzimšanu no iestādītās sēkliņas, Lielā talka aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties pasaules talkā, kas notiks 150 pasaules valstīs rīt, 15.septembrī.
Ķekavas novada pašvaldība sveic novada Zelta pāri – Siliņu ģimeni no Baložiem
14.septembrī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aigars Vītols sveica domes vārdā novadniekus Liju un Gunāru Siliņus, kuri šajā dienā svinēja Zelta kāzas - 50 laulībā pavadītus gadus.
"airBaltic" 14 jaunās lidmašīnas nosauks Latvijas pilsētu vārdos, balsojam par savu pilsētu – Baložiem!
Godinot valsts simtgadi, Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" vēlas vēl vairāk nest Latvijas vārdu pasaulē, dodot 14 jaunajām "Airbus A220-300" lidmašīnām Latvijas mīlētāko pilsētu nosaukumus. "airBaltic" aicina ikvienu nobalsot par savu iemīļotāko pilsētu. Arī Ķekavas novadam ir sava pilsēta, tādēļ aicinām novadniekus balsot un aicināt citus balsot par mūsu pilsētu – Baložu pilsētu.
Daugmalē oktobrī varēs bez maksas nodot nolietotās elektropreces
30. oktobrī plkst. 10.00-12.00 Daugmalē, laukumā pie Daugmales pagasta pārvaldes, varēs bez maksas nodot nolietotās elektropreces.
“Iemiķeļošana” Rudens gadatirgū Baložos
Svētdien, 15. septembrī, plkst. 9.00 ikviens varēs dārza veltes izbaudīt, sagaršot, sasmaržot un, protams, arī iegādāties Rudens gadatirgū Baložos, skvērā pie kultūras namā.
Oktobrī Ķekavas novadā teritorijā notiks NBS militārās mācības
No 8. līdz 12. oktobrim Ķekavas un Vecumnieku novada teritorijās notiks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) štāba bataljona organizētās militārās apmācības.
Spiedvada avārijas dēļ plānoti satiksmes ierobežojumi Ezera ielā Baložos
Sakarā ar kanalizācijas spiedvada bojājumu, SIA “Baložu komunālās saimniecība” šobrīd uzsākusi kanalizācijas tīklu remontdarbus Ezera ielā, Baložos, kurus plānots pabeigt līdz sestdienai. Ņemot vērā avārijas remontdarbus, 13. un 14., septembrī plānoti satiksmes ierobežojumi Ezera ielā (posmā aiz garāžām). Pagaidām būs slēgta viena no divām joslām, taču nepieciešamības gadījumā varētu slēgt ceļu uz kādu laiku pilnībā.
Aicina noslēgt līgumus par sadzīves atkritumu izvešanu
Ar septembri visā Ķekavas novada teritorijā sadzīves atkritumu apsaimniekošanu nodrošina uzņēmums “Clean R”, šobrīd sadzīves atkritumus atbilstoši grafikam izvedot tām privātmājām vai daudzīvokļu mājām, kuras noslēgušas līgumus par šo pakalpojumu. Apzinoties, ka pārejas posmi jebkurā jomā ne vienmēr norit gludi, atvainojamies par īslaicīgi radītām neērtībām un aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, bet tos, kuri nav noslēguši līgumus par atkritumu izvešanu, to nekavējoties izdarīt, kas būtu godprātīga rīcība pret novadniekiem, kuri ir bijuši apzinīgi un savlaicīgi noslēguši līgumu.
Iznācis jaunais pašvaldības izdevuma "Ķekavas Novads" numurs
11. septembrī iznācis jaunais pašvaldības izdevuma "Ķekavas Novads" numurs, kurā aicinām lasīt par nopvada aktualitātēm izglītības un uzņēmējdarbības jomā, par rotaļlaukumu pilnveidošanu, kūdras bānīša piedāvājumu, Eiropas sporta nedēļas aktivitātēm un kultūras jaunumiem. Tāpat tajā var detalizēti iepazīties ar saistošajiem noteikumiem par nekustamā īpašuma nodokli un tā atvieglojuma piemērošanu Ķekavas novadā.
Ķekavas novada pašvaldība atbalsta jaunu sociālu projektu “Parunāsim”
Ķekavas novada pašvaldība, rūpējoties par saviem iedzīvotājiem, piedalās sociālā projektā “Parunāsim”. Projekts ir domāts katram iedzīvotājam, bet īpaši tiem, kuri jūtas vientuļi, dodot iespēju parunāt un tikt uzklausītiem par sev svarīgām tēmām.
Pierīgas un Kurzemes pašvaldības izvirzās investīciju piesaistē
Ķekava, Mārupe, Liepāja, Ventspils un Olaine sešu gadu laikā spējušas piesaistīt 870,4 milj. EUR lielas ārvalstu investīcijas, izvirzoties priekšgalā pašvaldību piesaistīto investīciju apjomā. 2018. gada pirmā ceturkšņa beigās uzkrātās ārvalstu tiešās investīcijas kopumā Latvijā bija 14,7 miljardi EUR, kas valsts iekšzemes kopproduktā veidoja 53,9%, tādējādi iespaidīgi atbalstot vietējos uzņēmējus un radot daudzas jaunas darba vietas.
Novada jauniešus aicina atklāt talantus kopā ar jaunajiem pedagogiem no ASV
Šajā rudenī Pļavniekkalna sākumskola sadarbībā ar organizāciju “Young Americans” laikā no 29. septembra līdz 1. oktobrim organizēs darbnīcas Ķekavas novada bērniem, kuru rezultātā 1. oktobrī plkst. 19.00 Baložu kultūras namā notiks neaizmirstams koncerts-šovs “Atklāj savu talantu”.
Rīgas HES ūdenskrātuvē pazeminās ūdens līmeni
Lai apskatītu Ķeguma HES pēcjoslas lejas balstu un atbalstsienu stāvokli, kā arī, lai veiktu Rīgas HES būvju apsekošanu mainīgajā ūdens līmeņa zonā, no 6. septembra līdz 8. septembrim tiks pazemināts ūdens līmenis Rīgas HES ūdenskrātuvē.
Sākusies projektu pieņemšana grantu programmā (ie)dvesma
Ir sākusies projektu pieņemšana SEB bankas un piecu pašvaldību rīkotajā grantu programmā (ie)dvesma, un tā noslēgsies 3. oktobrī. Šogad jaunajiem uzņēmējiem pieejamais finansējums pieaudzis līdz 60 000 eiro un maksimālā summa vienam grantam ir 10 000 eiro.
Turpina pilnveidot ielu apgaismojumu
Turpinot strādāt pie apgaismojuma modernizēšanas, Ķekavas novada pašvaldība sagatavojusi un 6. septembrī iesniegusi projekta pieteikumu “Energoefektivitāti veicinoša LED apgaismojuma un viedo tehnoloģiju ierīkošana ielu apgaismojumam Baložu pilsētā” Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklātajā konkursā “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām pilsētvides tehnoloģijām”.
Paziņojums par detālplānojuma “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 23.augustā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma “Ķiršogas”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 23.augustā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Ķiršogas”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma “Ādiņas-2”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 23.augustā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Ādiņas-2”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma “Rāmavas iela 52”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 23.augustā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma Rāmavas ielā 52, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Nobalso par ģimenei draudzīgāko pašvaldību
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus piedalīties konkursā un nobalsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību. Šajā konkursā tu vari balsot arī par Ķekavas novada pašvaldību, kura arī ir iesniegusi savu pieteikumu.
Ceļojošo zirgu karavāna piestāj Ķekavā
Novada iedzīvotāji 4. septembra rītā pulcējās Ķekavā, lai sagaidītu projekta “Titānu tūre 2018: no Brikes līdz Novgorodai” dalībniekus – 17 zirgu karavānu. Tūres dalībnieki projekta laikā šķērso vairāk nekā 2300 km no Vācijas līdz Krievijai, lai simboliski nestu vēstījumu par mieru, sadraudzību un brīvību vienotā Eiropā.
Sācies jaunais mācību gads
Septembrī Ķekavas novada vispārējās izglītības skolās mācības uzsāka teju 2400 skolēni, tostarp vairāk kā 300 pirmklasnieku. Pieaugot skolēnu skaitam, arī izaicinājumi skolām un pašvaldībai kļūst lielāki, tomēr prioritātes paliek nemainīgas - kvalitatīvs mācību saturs, profesionāls un motivēts mācībspēks, kā arī labiekārtota izglītības iestāžu vide.
4. septembrī Ķekavā varēs apskatīt iespaidīgu ceļojošo zirgu karavānu
Rīt, 4. septembrī, no plkst. 8.30 līdz 9.00 Ķekavas centrā, pie vecās Ķekavas sākumskolas ēkas, Skolas ielā, varēs apskatīt iespaidīgu 17 zirgu karavānu ar astoņiem krāšņiem ratiem, ziņo karavānas koordinators Latvijā Anris Krieviņš. Iedzīvotāju ievērībai – šajā laika posmā minētajā vietā nevarēs novietot auto.
Sākas biznesa ideju pieņemšana grantu programmā (ie)dvesma
Novada uzņēmēji un tie, kuri vēl par tādiem sapņo kļūt – no 3. septembra līdz 3. oktobrim norit biznesa ideju un projektu pieņemšana grantu programmā (ie)dvesma. Aicinām izmantot iespēju un īstenot visradošākās biznesa idejas!
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Pilbārži”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 23.augustā pieņēmusi lēmumu Nr.2. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Pilbārži”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Līgumus ar jauno atkritumu apsaimniekotāju noslēguši 82% novadnieku: aicinām slēgt līgumus arī septembrī
Sākot no 1. septembra nākamo septiņu gadu laikā sadzīves atkritumu apsaimniekošanu visā Ķekavas novadā nodrošinās vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R". Ar jauno apsaimniekotāju līgumus līdz 1. septembrim noslēguši aptuveni 82% Ķekavas novada iedzīvotāju. Arī septembrī Ķekavas novada iedzīvotāji vēl var noslēgt jaunos līgumus par sadzīves atkritumu izvešanu.
Ķekavas novadā skolēnu autobusi kursēs 14 maršrutos
Arī jaunajā mācību gadā Ķekavas novada pašvaldība nodrošinās skolēnu pārvadāšanas pakalpojumus visos iepriekšējos 14 autobusu maršrutos. Pašvaldība nodrošina transportu skolēniem uz skolu un atpakaļ no izglītības iestādes, kā arī piedāvā speciālu autobusa maršrutu darbdienu vakaros, lai mūzikas, mākslas un sportu skolu audzēkņi varētu nokļūt mājās no interešu izglītības nodarbībām.
Turpmāk šķirot atkritumus mājsaimniecībās vēl ērtāk
No 1.septembra sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Ķekavas novadā veiks uzņēmums SIA “Clean R”, līgums par atkritumu apsaimniekošanu novadā noslēgts uz septiņiem gadiem. Līdz ar jaunā apsaimniekotāja piedāvātajām iespējām – Ķekavas novada privātmāju iedzīvotājiem būs ērtāk šķirot atkritumus, jo tiks nodrošināta regulāra šķiroto atkritumu bezmaksas izvešana.
Informācija Ķekavas novada uzņēmējiem un namu apsaimniekotājiem par atkritumu apsaimniekošanu!
Ķekavas novada dome pēc iepirkuma ir noslēgusi līgumu ar citu atkritumu apsaimniekotāju, un no 2018. gada 1. septembra atkritumu apsaimniekošanu novadā nodrošinās vides pakalpojumu uzņēmums SIA “Clean R”.
Ķekavas novadā notiks elektrolīnijas balstu remontdarbi
AS “Augstspriegumu tīkls” un SIA “Latvijas Energoceltnieks” informē, ka laika posmā no oktobra līdz decembrim Ķekavas novadā notiks elektrolīnijas Nr.303 Salaspils - Viskaļi balstu remontdarbi. Zemju īpašniekiem, uz kuru teritorijas atrodas minētās līnijas balsti, jārēķinās ar īslaicīgiem remontdarbiem.
Vēl tikai augustā Ķekavas novada iedzīvotāji var noslēgt līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu no 1. septembra
Vēl tikai augustā Ķekavas novada iedzīvotāji var noslēgt līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ar SIA "Clean R" - jauno pakalpojuma sniedzēju novadā - lai atkritumu apsaimniekošana no 1. septembra noritētu bez pārtraukuma un kvalitatīvi.
Augustā sāksies pieteikšanās ES fondu pieaugušo izglītības projektā
Augusta vidū sāksies nākamā pieteikšanās mācībām ES fondu pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide", kurā strādājošie iedzīvotāji varēs izvēlēties mācības 11 dažādās nozarēs.
Atklāta pieteikšanās semināram par grantu programmu (IE)DVESMA
Sāc būvēt savu uzņēmumu ar (ie)dvesmu! Sadarbībā ar SEB banku aicinām pieteikties grantu programmai jaunajiem uzņēmējiem un biznesa idejām – kopējā finansiālā atbalsta summa 60 000 eiro. Seminārs Ķekavas novada esošajiem un topošajiem uzņēmējiem par konkursa iespējām un nosacījumiem jau 21. augustā plkst. 15.00 Ķekavas kultūras namā.
Precizētas ielu tirdzniecības vietas Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 23. augusta domes sēdē apstiprināja astoņas pašvaldības noteiktas ielu tirdzniecības vietas Ķekavas novadā. Papildus tirdzniecības zonām Ķekavā, Baložos, un Valdlaučos, turpmāk ielu tirdzniecības vietas paredzētas arī Rāmavā un Mellupos.
Mainās kārtība reklāmas un reklāmas objektu saskaņošanai
Ķekavas novada būvvalde informē, ka no 3. septembra būs mainīta kārtība reklāmas un reklāmas objektu saskaņošanai Ķekavas novada teritorijā.
Titurgā 29.08.2018. tiks pārtraukta elektroenerģijas piegāde
AS “Sadales tīkls” informē, ka sakarā ar plānotajiem remontdarbiem elektroapgādes tīklā Titurgā (Baloži, Ķekavas novads) 29.08.2018. laika posmā no 09.30 - 15.30 tiks atslēgta elektrība dzīvojamās mājām šādās adresēs:
Jāšanas sports iegūst jaunu uzrāvienu Ķekavas novadā
Biedrība “Agates Sports” iegūstot Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansiālu atbalstu ir īstenojusi projektu “Iejādes laukuma aprīkojuma un plastmasas šķēršļu komplekta iegāde”.
Ķekavas Mākslas skola izsludina audzēkņu papilduzņemšanu
Ķekavas Mākslas skola izsludina audzēkņu papilduzņemšanu uz brīvajām vietām vispārizglītojošās skolas 3.klases vecuma bērniem 2018./2019. mācību gadam.
Paziņojums par ietekmes uz vidi novērtējuma uzsākšanu un sākotnējo sabiedrisko apspriešanu
6. septembrī Doles Tautas namā plkst. 18.00 notiks ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksme paredzētajai darbībai – mājputnu intensīvās audzēšanas kompleksa pārbūvei un ražošanas apjomu palielināšanai īpašumos “Auda”, “Lejieši” un “Mežvistas”.
Iespēja pieteikties uzņēmēju tirdziņam - izstādei Ķekavā
Ķekavas novada Uzņēmēju dienu ietvaros 1.novembrī T/C “Liiba” notiks uzņēmēju, mājražotāju un amatnieku tirdziņš - izstāde. Lai veicinātu uzņēmēju jaunu prasmju, kontaktu un redzesloka paplašināšanu, pasākuma laikā paredzētas arī dažādas meistarklases, lekcijas un profesionāļu konsultācijas.
Ķekavas novada amatiermākslas kolektīvi aicina pulkā
Laiks atklāt savus talantus un atrast īsto vaļasprieku – jaunajā rudens sezonā Ķekavas novada amatiermākslas kolektīvi uzsāk jaunu dalībnieku uzņemšanu.
Ķekavas vidusskolas vokālajam ansamblim “Rasa” 1.vieta starptautiskā konkursā
Sanktpēterburgā no 3. līdz 8. augustam norisinājās XVI starptautiskais kora mūzikas festivāls “Singing World”, kurā piedalījās arī Ķekavas vidusskolas vokālais ansamblis “Rasa”, kas ansambļu kategorijā ieguva prestižo 1.vietu.
Turpmāk novada sporta spēles un citus sabiedriski nozīmīgus pasākumus būs iespējams skatīties internetā
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra šī gada augustā ir īstenojusi Lauku atbalsta dienesta projektu “Programmatūras un iekārtu iegāde sporta spēļu automatizētai filmēšanas un translēšanas nodrošināšanai Ķekavas novadā.”
Iespēja izvirzīt pretendentus Ķekavas novada uzņēmēju gada balvai (papildināts)
Ķekavas novada pašvaldība no 4. līdz 17. septembrim aicina pieteikt pretendentus otrajai Ķekavas novada uzņēmēju gada balvai. Konkursa uzvarētāji astoņās nominācijās tiks godināti 2. novembrī Ķekavas novada uzņēmēju dienu laikā. Elektroniski aicinām pieteikt pretendentus saitē ej.uz/KekavasNovadaUznemeji2018.
Jau šonedēļ Ķekavā mainīsies sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzējs
Sākot no sestdienas, 1. septembra Ķekavas novadā darbu sāks jauns sadzīves atkritumu apsaimniekotājs - SIA "Clean R", bet līdzšinējie pakalpojumu sniedzēji novadā vairs nestrādās. Ķekavas novada iedzīvotājiem ir atlikušas vien dažas dienas, lai pagūtu noslēgt jauno līgumu un atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus saņemtu bez pārtraukumiem.
Zinību diena Ķekavas novadā
Informācija skolēniem un viņu vecākiem par pirmās skolas dienas svinīgajiem pasākumiem Ķekavas novada izglītības iestādēs.
Zinību dienas priecīgais pasākums notiek arī šogad!
Pirmdien, 3. septembrī, no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 Skolas ielā 2 - ābeļdārzā, Jaunatnes iniciatīvu centra nodarbību vadītāji ikvienu interesentu iepazīstinās ar dažādām aktivitātēm, kas var kļūt par skolēna hobiju un brīvā laika pavadīšanas nodarbi ārpus skolas! Uzzini vairāk par plašo nodarbību klāstu!
Projekta “mE&U active” ietvaros NVO tiekas Ķekavas novadā
No 19. līdz 26. augustam, Baložos, norisinājās Eiropas savienības finansēts neformālās izglītības projekts “mE&U active”, kurā piedalījās 27 jaunieši no Latvijas, Polijas un Itālijas.
Ķekavas novada iedzīvotāji līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu varēs noslēgt Ķekavas Gadatirgus laikā
Svētdien, 26. augustā Ķekavas novada Gadatirgus laikā pie Doles Tautas nama no plkst. 8.00 līdz 15.00 darbosies vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" komanda, kas nodrošinās ķekavas novada iedzīvotājiem iespēju klātienē noslēgt līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.
Pašvaldība arī 2018./2019. gadā turpinās sniegt atbalstu skolēnu ēdināšanas nodrošināšanai
Sākoties jaunajam mācību gadam, Ķekavas novada dome atbalstījusi ieceri apmaksāt ēdināšanu Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādēs reģistrētiem piektās un sestās klases skolēniem. Papildu piemaksa valsts apmaksātajai ēdināšanai tiks nodrošināta arī visiem Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādēs reģistrētiem 1.-4. klašu skolēniem, tāpat bezmaksas pusdienas varēs saņemt 7.-9.klašu skolēni no Ķekavas novadā deklarētām daudzbērnu ģimenēm.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Uzvaras prospektā 33, Baložos, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 9.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 2 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Uzvaras prospektā 33, Baložos, Ķekavas novadā”.
Izglītības darbinieku konferencē tiksies vairāk nekā 200 pedagogi
Ceturtdien, 23. augustā, Ķekavas vidusskolas sākumskolā, Nākotnes ielā 1a, Ķekavas novada izglītības darbinieku konferencē pulcēsies vairāk nekā 200 novada pedagogi, lai īsi pirms jaunā mācību gada sākuma pārrunātu mācību procesa aktualitātes, sveiktu jaunos kolēģus un smeltos iedvesmu gaidāmajam darba cēlienam.
Iznācis “Ķekavas Novads” augusta numurs
Pašvaldības informatīvā biļetena “Ķekavas Novads” augusta numurā aicinām lasīt par to, kā noritēja ikgadējais Ķekavas velomaratons, kā šķirot atkritumus mājsaimniecībās vēl ērtāk, kā pašvaldība plāno attīstīt izglītības infrastruktūru un kādas izmaiņas no nākamā gada paredzamas nekustamā īpašuma nodokļa jomā.
Veiksmīgi noslēdzies ikgadējais Ķekavas velomaratons
Svētdien, 29. jūlijā, jau piekto gadu pēc kārtas norisinājās vērienīgais Ķekavas velomaratons, kas, neskatoties uz sevišķi tveicīgajiem laika apstākļiem, kuplā skaitā pulcēja visu paaudžu riteņbraukšanas entuziastus no Pierīgas un citiem Latvijas reģioniem.
Ar VARAM parlamentāro sekretāru pārrunā turpmākās sadarbības virzienus
Piektdien, 17. augustā, Ķekavas novada pašvaldībā uz tikšanos ar novada domes vadību ieradās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, lai pārrunātu turpmāko sadarbību starp ministriju un Ķekavas novada pašvaldību.
Līdzfinansēs māju pieslēgšanu ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai Baložos un Ķekavā
Jūlija izskaņā Ķekavas novada pašvaldības Licencēšanas komisija izskatīja iedzīvotāju iesniegtos dokumentus un izvērtēja līdzfinansējuma piešķiršanas iespējas dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētās ūdensapgādes vai kanalizācijas sistēmai. Nolemts līdzfinansējuma piešķiršanai izvirzīt kopumā 15 dzīvojamās mājas Baložos un Ķekavā.
Novada aukļu dienesta pakalpojumu prezentē starptautiskā forumā Rīgā
Starptautisko forumu ``Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību``, kas 9. un 10. augustā norisinājās Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, apmeklēja Ķekavas novada pašvaldības pārstāvji, lai dalītos pieredzē par aukļu dienesta pakalpojuma izveidi pašvaldībā un piedalītos vairākās darba grupās.
Ķekavā pārbaudīs centralizēto ūdens apgādes sistēmu
Otrdien, 14. augustā SIA “Ķekavas nami” veiks maģistrālā ūdensvada tīkla pārbaudi Ķekavā. Pārbaudes laikā no plkst. 9.00 līdz 17.00 var būt traucēta ūdens piegāde ierastajā ikdienas ritmā.
Militārajās mācībās “Namejs 2018” pārbaudīs Nacionālo bruņoto spēku gatavību valsts aizsardzības uzdevumu izpildei
No 20. augusta līdz 2. septembrim visā Latvijā, tostarp Ķekavas novadā, notiks līdz šim lielākās militārās mācības “Namejs 2018”, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.
Ķekavas novadā attīstīs veloceliņu tīklu (papildināts)
Turpinot attīstīt gājējiem un velobraucējiem drošu satiksmes infrastruktūru, Ķekavas novada pašvaldība šobrīd strādā gan pie kopējā veloceliņu tīkla koncepcijas, gan pie vairāku apvienoto gājēju ietvju un veloceliņu projektēšanas, lai nākotnē iedzīvotājiem nodrošinātu ērtu pārvietošanos no Ķekavas līdz pat Rīgai.
Uzstādīti jauni rotaļu elementi vairāk nekā 10 novada vietās
Lai veidotu skaistu un drošu vidi novada bērniem, augusta pirmajā pusē vairākos pašvaldības īpašumā esošajos bērnu rotaļu laukumos uzstādīti jauni rotaļu elementi vairāk nekā 10 novada vietās.
Izcēlies meža ugunsgrēks Ķekavas pagasta Jaunsila teritorijā
Šodien, 10.augustā, ir izcēlies meža ugunsgrēks Ķekavas pagasta Jaunsila teritorijā. Šobrīd notikuma vietà atrodas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Reģionālā pašvaldības policija un Valsts meža dienests. Pēc sākotnējās informācijas liesmas izplatījušās apmēram 1 ha platībà. Aicinām iedzīvotājus būt vērīgiem un sekot līdzi aktuālajai informācijai!
Izsludina konkursu par zemes iegādi jaunas skolas būvniecībai
Lai nodrošinātu izglītības pakalpojuma pieejamību, Ķekavas novada pašvaldība izsludina konkursu zemes vienības 3-5 ha (± 10 % robežās) platībā iegādei Ķekavas novada Katlakalna vai Rāmavas ciema teritorijā. Pretendents piedāvājumu var iesniegt līdz 2018. gada 10. septembrim.
Arhīvs
  Drukāt